Czytasz: PROCOL HARUM W KATOWICACH. Wygraj bilety!

PROCOL HARUM W KATOWICACH. Wygraj bilety!

Brytyjska grupa Procol Harum, twórca niezapomnianego przeboju „A Whiter Shade Of Pale” pojawi się na dwóch koncertach w Polsce.


Płyta nosi tytuł „Novum” i ukazała się 21 kwietnia 2017 roku. Nagrali ją Gary Brooker (wokal, piano), basista Matt Pegg , perkusista Geoff Dunn , gitarzysta Geoff Whitehorn oraz grający na organach Hammonda Josh Phillips. 
Album promuje singiel z piosenką „Sunday Morning”. Założyciel zespołu i jego niekwestionowany lider Gary Brooker uważa, że: - „Jest to jeden z najlepszych albumów, które zrobiliśmy, można nawet powiedzieć kiedykolwiek”. 

Zespół w tym właśnie składzie osobowym zaplanował światową trasę koncertową promującą „Novum”oraz uświetniającą 50-cio lecie nagrania ich największego singla z hitem „A Whiter Shade Of Pale” (Bielszy Odcień Bieli). Europejska trasa rozpoczęła się  3-go marca 2017 r w Wielkiej Brytanii, a ku radości olbrzymiej rzeszy polskich fanów Zespołu, zakończy się w Polsce! Procol Harum będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo 13 października 2017r w szczecińskiej Azoty Arenie oraz 15 października w katowickim Spodku. Oprócz utworów z nowej płyty usłyszymy największe przeboje Zespołu, a więc: „Whiter Shade Of Pale”, "Grand Hotel", "Conquistador", "A Salty Dog", czy „Homburg”. Głos Brookera przetrwał próbę czasu (Artysta ma już 71 lat) i nic nie stracił ze swojej barwy i ostrości.

Gary Brooker – tak jak dawniej - znowu zachwyca tym swoim charyzmatycznym, lekko zachrypniętym głosem w tonacji blue. Prawdziwy klejnot wśród rockowych wokalistów! Gdy 25 lat temu Procol Harum występował w Sali Kongresowej w Warszawie przedwcześnie zmarły wielki znawca muzyki rockowej Tomasz Beksiński na łamach magazynu “Tylko Rock tak oto skomentował koncert Zespołu: "Takie chwile zdarzają się raz na milion lat”. Wierzymy, że w tym roku będzie podobnie i oba koncerty Procol Harum zachwycą tysiące fanów! Przedsprzedaż biletów w internecie: edmaaart.pl, abilet.pl, eventim.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl, bilety.fm (tylko na Szczecin), ticketportal.pl (tylko na Katowice), a także w punktach stacjonarnych (m.in. księgarnie PWN, salony muzyczne Riff i salony EMPiK).

Wygraj bilety na koncert! Wystarczy, że odpowiecie na jedno proste pytanie!

W którym roku grupa Procol Harum wydała swój pierwszy singiel?

Do wygrania są trzy podwójne wejściówki na koncert. Odpowiedzi wysyłajcie na adres kontakt@silesion.pl. Pierwsze trzy osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie wygrywają! Do dzieła! :)

Czytaj więcej