7 grudnia 2021

Silesion.PL

serwis informacyjny

Problemy w siatkarskim GKS Katowice

fot. gkskatowice.eu

fot. gkskatowice.eu

Po ostatnim spotkaniu GKS-u Katowice w rozgrywkach PlusLigi jeden z zawodników klubu został skierowany na test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 ze względu na objawy wskazujące na zarażenie. Wynik testu okazał się pozytywny. W wyniku tego testy zostały przeprowadzone u pozostałych członków drużyny. W sumie u trzech podstawowych siatkarzy zespołu GKS-u oraz u jednego członka sztabu szkoleniowego wyniki testu na koronawirusa okazały się pozytywne. Na prośbę wyżej wymienionych GKS Katowice nie podaje imion i nazwisk zarażonych. Dodatkowo na izolację do dnia 1 listopada został skierowany jeszcze jeden siatkarz zespołu.

Stan zdrowia wszystkich zawodników jest na bieżąco monitorowany. Klub jest w kontakcie z władzami PLS oraz właściwymi służbami medycznymi i sanitarnymi. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów członkowie drużyny będą poddawani kolejnym testom.

Ponadto GKS Katowice informuje, że poważnego urazu doznał Tomas Rousseaux, co wyklucza zawodnika z gry i treningu na okres co najmniej do kilku tygodni. Klub złożył w środę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z przekazaną przez Rousseaux informacją o zaatakowaniu go przez nieznanego sprawcę.

Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności GKS Katowice zwrócił się do PLS z prośbą o przełożenie zaplanowanego na 31 października meczu z Indykpolem AZS Olsztyn.

fot. gkskatowice.eu
fot. gkskatowice.eu

O stanie zdrowia zawodników Klub będzie informować na bieżąco w kolejnych komunikatach.

Copyright © 2016-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. | Silesion dla Śląska.