Silesion.PL

serwis informacyjny

Prima Aprilis z Aluron Virtu CMC Zawiercie

W tych trudnych czasach każdemu z nas przyda się odrobina pozytywnej energii. Dział komunikacji Aluron Virtu CMC Zawiercie z okazji Prima Aprilis przygotował kilka informacji, które… nieco mijały się z prawdą. Na koniec dnia prostujemy żarty, które mogły wprowadzić fanów Zawiercia w błąd.

Przygotowano cztery żarty, a wszystkie w formach znanych z cyklu #WartoRazem:

1. Sezon 2012/2013 #WartoRazemWspominać

Siatkarze KS Aluron Warty Zawiercie faktycznie w sezonie 2012/2013 rywalizowali w III lidze (znanej też jako I liga śląska), a jednym z ich rywali był zespół TKKF Czarni Katowice, czyli dzisiejszy GKS Katowice. Opublikowane w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiało jednak reprezentację Australii sprzed kilkunastu lat, w której szeregach występowali wtedy między innymi znani z występów w PlusLidze Igor Yudin, Benjamin Hardy i Andrew Grant.

2. Prażonki nie pojawią się w ofercie Virtu #WartoRazemSięUczyć

Prażonki (znane też jako pieczonki) to faktycznie tradycyjna potrawa dla Zawiercia i jej okolic, którą trudno będzie przygotować wobec zakazu wychodzenia z domu, związanego z pandemią koronawirusa. Ze względu na specyficzną metodę ich przygotowywania trudno sobie jednak wyobrazić, by mogły znaleźć się w ofercie Virtu.

3. Zdjęcia do „The Crown” nie były kręcone w hucie CMC Poland sp. z o.o. #WartoRazemOdkrywać

W opublikowanej informacji było wiele prawdy. Faktycznie, zdjęcia do czwartego sezonu serialu Netflixa zakończyły się przed zaledwie kilkoma dniami. Prawdą jest też to, że Christopher Gray pracował przy serialu jako producent wykonawczy efektów wizualnych, a wcześniej pełnił podobną rolę przy kręceniu „Wiedźmina”, do którego zdjęcia odbywały się na Zamku Ogrodzieniec. Nie jest zresztą jedyną osobą z ekipy produkcyjnej, która pracowała przy obu serialach. Co więcej, akcja czwartego sezonu „The Crown” rzeczywiście ma się toczyć w czasach rządów Margaret Thatcher, której reformy doprowadziły do zamknięcia huty w Consett w 1980 roku. Nie mamy jednak żadnej informacji, czy to wydarzenie zostanie zaprezentowane w serialu, więc tym bardziej nie wiemy nic o scenach kręconych w Zawierciu, zwłaszcza że huta CMC Poland sp. z o.o. w Zawierciu niezmiennie pracuje w pełnym zakresie, co praktycznie uniemożliwiłoby działania ekipy filmowej.

4. Wizualizacja Zamku Ogrodzieniec z 1985 roku to w rzeczywistości kadr z serialu „Gra o tron” #WartoRazemOdkrywać

Udostępnione przez nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie zdjęcie (w zał.) bynajmniej nie przedstawia wizualizacji Zamku Ogrodzieniec z 1985 r. w jego kształcie z XV wieku, a…

Wysogród (ang. Highgarden) z serialu „Gra o tron” czyli w oryginale Zamek Almodóvar del Río położony nieopodal hiszpańskiej Kordoby, zbudowany w VIII wieku, rozbudowany w XII w., a następnie wyremontowany w XIV w. i odrestaurowany na początku XX w.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024