Czytasz: Prezydent w garniturze wskakuje do basenu. Spełnił obietnicę sprzed 30 lat

Prezydent w garniturze wskakuje do basenu. Spełnił obietnicę sprzed 30 lat

Gejzer, 200 szafek i trybuny na 100 osób. Sosnowiec obiecywał, że na Zagórzu będzie basen. I jest!

Problem w tym, że – jak nie ukrywały w piątek – sosnowieckie władze miasta, zagórzanie tę obietnicę po raz pierwszy usłyszeli 30 lat temu. - Teraz została spełniona - mówił na oficjalnym otwarciu pływalni przy ul. Bohaterów Monte Cassino, Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Lepiej późno niż wcale?

Masażer, gezjer, siedziska

- Z całą pewnością - odpowiadali ci, którzy mieli już okazję zobaczyć efekty prac wartych 14,5 mln zł. W skład obiektu wchodzi basen (główna niecka ma wymiary 25x16,5 m) oraz osiem torów, które w jednej części mają regulowaną głębokość. Jest też basen rekreacyjno-rehabilitacyjny oraz brodzik. Są masaże, gejzer, leżanki, siedziska z dyszami, a także tor do nauki pływania.

 

Skok w ubraniu? Czemu nie!

Pierwsze oficjalne testowanie basenu przypadło w udziale prezydentowi Chęcińskiemu. Do basenu wskoczył… w garniturze. I dzielnie przepłynął pierwszą długość. Atrakcji było jednak więcej. Nieckę przetestowali też skoczkowie leisure diving, czyli tzw. skoku w pozycji relaksacyjnej. Śmiechu było co niemiara. Skoczowie, również w kompletnych mało kąpielowych, zanim zanurzyli się w wodzie udawali, że… czytają książkę lub piszą list. - Ich pozy i stroje nawiązują do historii Sosnowca - zaznaczali organizatorzy imprezy z okazji otwarcia nowego basenu na Zagórzu.

Łącznik ze szkołą

W piątek na nowym obiekcie odbyły się też pierwsze zawody pływackie o puchar prezydenta Sosnowca na dystansie 25 metrów oraz pierwsza historyczna sztafeta o puchar dyrekcji szkoły. Uczestniczyły w niej dzieci z niepełnosprawnością. Teraz basen będą mogli testować mieszkańcy. Na co dzień będzie do dyspozycji uczniów sąsiedniego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zagórzu. Na basen przejdą wygodnym łącznikiem.

Czytaj więcej