Czytasz: Prezydent Tychów dementuje: będę startował w wyborach!

Prezydent Tychów dementuje: będę startował w wyborach!

Bzdura! Prezydent Tychów Andrzej Dziuba krótko i jasno odnosi się do rewelacji medialnych o tym, jakoby zrezygnował ze startu w przyszłorocznych wyborach.

- Bardzo poważnie rozważam start, dziś jestem na tak - w krótkiej rozmowie z Silesion.pl, przebywający za granicą Dziuba, nie ukrywa apetytu na kolejną kadencję. Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, ale jak dowiaduje się Silesion.pl, trwają rozmowy między Prezydentem Tychów a Platformą Obywatelską na temat oficjalnego poparcia. Dziuba w Tychach nie ma od lat żadnej konkurencji, PO zaś - pomysłu na mocną kandydaturę w tym mieście. Porozumienie jest więc całkiem prawdopodobne.

Dotychczas bezpartyjny Andrzej Dziuba rządzi w Tychach od 18 lat. Informacje o tym, jakoby czuł się wypalony i planował zrezygnować z przyszłorocznego wyścigu po władzę, to pokłosie wypowiedzi prezydenta dla Radia Piekary.

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO PREZYDENCI MIAST UNIKAJĄ DEKLARACJI?

- 17 lat to jest szmat czasu. Przychodzi element wypalenia i moment refleksji. Jeszcze decyzji nie podjąłem, poczekam - mówił Dziuba w ubiegły wtorek. Zdaje się, że ostatni tydzień uświadomił prezydentowi, że jego misja w Tychach nie dobiegła jeszcze końca...

Czytaj więcej