Czytasz: Prezydent Robert Biedroń
20:40
Robert Biedroń, prezydent - na razie - Słupska. Czy byłby gotów zająć miejsce Andrzeja Dudy? Jakim byłby prezydentem Polski? Jakie wartości są dla niego najcenniejsze?

Co czwarty Polak oddałby głos na Roberta Biedronia w najbliższych wyborach prezydenckich. Najnowszy sondaż byłemu posłowi daje 26% poparcia i zwycięstwo z Andrzejem Dudą. Sam Biedroń podkreśla, że jest związany ze Słupskiem i chce zawalczyć o drugą kadencję. Wybory samorządowe wypadają w 2018 roku, prezydenckie - dwa lata później. Chce  pozostać prezydentem Słupska, ale…

Scena Silesion.pl: Robert Biedroń
Kamil Durczok rozmawia z Robertem Biedroniem w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

- Interesuje mnie prezydentura Słupska, ale… zapowiedziałem, że jeżeli Polska będzie wymagała tego, żebym dla jej dobra zrezygnował ze Słupska, to to zrobię. Bo jestem odpowiedzialnym politykiem - przyznaje Robert Biedroń.

Czas na wartości

Robert Biedroń podkreśla, że nie łączą nas wartości proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Polacy albo są znużeni wartościami, które są dzisiaj, albo brakiem wartości w życiu publicznym. Czas odpowiedzieć na pytanie co spaja obywateli naszego kraju. Czy na pewno jest to naród, a może solidarność… międzykulturowa.

- Nie chodzi o to czy Biedroń zostanie prezydentem, czy nie. Chodzi o to jakie wartości są w polityce i jacy ludzie są za tymi wartościami - mówi Robert Biedroń.

Priorytety w polityce krajowej 

Prezydent Biedroń w polityce krajowej chce postawić na fundametalną wartość zapisaną w artykule pierwszym konstytucji.

- To dobro wspólne. Trzeba trywializm partyjny zamienić na wspólnotę, wspólnotę wartości - dodaje

Związki partnerskie

Robert Biedroń otwarcie przyznał się do swojej orientacji seksualnej. W związku jest już od 15 lat. Jego zdaniem nie ma znaczenia czy dorośli ludzie tworzą związek jako para hetero czy homoseksualna.

- Rozumiem kwestie religijne. Ktoś sobie wierzy, że związek kobiety i mężczyzny, to świętość. W państwie demokratycznym musimy brać pod uwagę interesy wszystkich mieszkańców i tworzyć prawo, które będzie wszystkich mieszkańców, obywateli danego kraju traktowało równo. Nie tylko tych, którzy wyznają jakąś religię. Inaczej się nie da - mówi Biedroń.

KOALICJA Z RYSZARDEM PETRU? 

Czy szykuje się zatem koalicja z Ryszardem Petru? Na scenie otwartej lider Nowoczesnej podkreślił, że poparły związki partnerskie.

- No tak, ale potem mi powie, że mam się nie obnosić. Nie wiem jak chce popierać związki partnerskie, kiedy ja i tak będę musiał siedzieć w szafie i się nie pokazywać - mówi Robert Biedroń.

Z KIM ROBERT BIEDROŃ CHCIAŁBY ZAŁOŻYĆ PARTIĘ? JAK ZATRZEĆ PODZIAŁY MIĘDZY POLAKAMI? CZY POPIERA 500+? CO POWIEDZIAŁBY GÓRNIKOM? JAKICH CHCE PODATKÓW? 

OGLĄDAJ "SCENĘ OTWARTĄ" Z ROBERTEM BIEDRONIEM

Scena Silesion.pl: Robert Biedroń
Kamil Durczok rozmawia z Robertem Biedroniem w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Czytaj więcej