Czytasz: Prezydent Duda na Śląsku
Rozpoczęła się wizyta prezydenta RP w Siemianowicach Śląskich.

Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym włączenie miasta do Polski. W 1922 roku Siemianowice Śląskie zostały przyłączone do Rzeczypospolitej Polskiej. W planach ma m.in. spotkanie z mieszkańcami i wizytę w fabryce Rosomak.

Prezydent przyjechał do Siemianowic po godz. 15. W asyście policji złożył wieniec i ukląkł przed pomnikiem. Później zamienił kilka zdań z lokalnymi działaczami. Wokół monumentu zgromadziła się grupa mieszkańców, która przywitała Dudę brawami.

Kolejnym punktem wizyty na Śląsku ma być spotkanie z mieszkańcami. Od godz. 17:15 na Rynku Miejskim. Ci, którzy chcą przyjść, muszą pojawić się pół godziny wcześniej.

To już kolejna w ciągu ostatnich kilku miesięcy wizyta głowy państwa w naszym regionie. W listopadzie Andrzej Duda odwiedził Piekary Śląskie i Zabrze, na początku roku pojawił się w Cieszynie na Orszaku Trzech Króli oraz w Wiśle, gdzie jeździł na nartach. 

WIZYTA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH. SPRAWDŹ TRASĘ!

 

PREZYDENT ANDRZEJ DUDA W WOJSKOWYCH ZAKŁADACH MECHANICZNYCH


Drugim punktem czwartkowej wizyty ok. godz. 18:35 będą Wojskowe Zakłady Mechaniczne produkujące kołowe bojowe “Rosomak”. Zakłady w Siemianowicach Śląskich powstały w 1952 roku. Wówczas firma zajmowała się remontami remontami samochodów oraz czołgów T-34. WZM SA w Siemianowicach Śląskich weszły w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA. Dokładnie 3 lata temu, w marciu 2014 roku WZM SA zmieniły nazwę na Rosomak SA. 

ROSOMAK ZAJMUJE SIĘ PRODUKCJĄ M.IN. WOZÓW BOJOWYCH (MAT. PRASOWE):


WIZYTA PREZYDENTA RP - UTRUDNIENIA W RUCHU W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH


W związku z wizytą Andrzeja Dudy, o godz. 14:00 została wyłączona z ruchu ulica Krasińskiego od skrzyżowania z ulicą Parkową do wjazdu do CLO.  Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 18.30.

Czytaj więcej