Czytasz: Prezydent Andrzej Duda odwiedzi województwo śląskie

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi województwo śląskie

Andrzej Duda odwiedzi województwo śląskie w najbliższy poniedziałek, 25 lutego.

Poprzednia wizyta, planowana na 15 stycznia, została odwołana w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza. Celem prezydenckiej wizyty są Lubliniec, Herby i Kłobuck.

Wizyta prezydenta w województwie śląskim to efekt starań starosty Henryka Kiepury. Spotkanie ma na celu uczczenie dwudziestolecia powiatu kłobuckiego.

Plan wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w województwie śląskim:

Lubliniec godz. 12.30 Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnika Sił Zbrojnych w Jednostce Wojskowej Komandosów (ul. Sobieskiego 35)

Herby godz. 16.00 Spotkanie z mieszkańcami powiatu lublinieckiego (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Herbach, ul. Katowicka 6). Podczas wizyty planowane jest wystąpienie prezydenta.

Kłobuck godz. 18.15 Spotkanie z mieszkańcami powiatu kłobuckiego (Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Bohaterów Bitwy pod Mokrą 4). Tutaj prezydent również wygłosi przemówienie. 

Jak informuje śląska policja, kierowcy nie powinni spowiedzać się zbyt wielkich zmian w ruchu. Chwilowe utrudnienia mogą pojawić się jedynie w momencie i na trasie przejazdu kolumny prezydenckiej.