Czytasz: Prezesi zagrali dla Iskierki

Prezesi zagrali dla Iskierki

W niedzielę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbył się koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej Fundacji Iskierka.

Dzieciaki zmagające się z chorobą, na ten jeden dzień, stały się artystami. Co roku towarzyszy im inny chór. Tym razem podopiecznych ośrodków onkologicznych z Katowic, Chorzowa, Zabrza i Rzeszowa wspierał niekonwencjonalny… Chór Prezesów. Zaśpiewali prezesi prawie 40 spółek i instytucji, m.in. szefowie takich firm jak Microsoft Polska, Mostostal Zabrze S.A., Tax-Net.SA., Hotele Diament, Bakalland S.A., PTWP S.A., Sarantis Polska S.A., Segro Poland, Future Processing czy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Katowice AirPort.

Nie mogło też zabraknąć artystów. Na chorzowkiej scenie wystąpili Raz Dwa Trzy, Kapeli ze wsi Warszawa, Asi Mina i Agnieszka Twardowska. Tegoroczny koncert poprowadził przyjaciel Fundacji Iskierka, Mirosław Neinert.

Iskierka od 10 lat skutecznie łączy, pokazuje jak mądrze pomagać i łamie wszelkie stereotypy. Podopieczni Iskierki bez kroplówek, ich rodzice oraz lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, z egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach organizują się, by zagrać ten jeden raz w roku. Tegoroczny koncert był dodatkowo podsumowaniem 10 lat działalności Fundacji i podziękowaniem dla tych, którzy od dekady aktywnie i z zaangażowaniem ją wspierają.

Czytaj więcej