Czytasz: Prezes Zagłębia Sosnowiec zatrzymany [AKTUALIZACJA]

Prezes Zagłębia Sosnowiec zatrzymany [AKTUALIZACJA]

Zarzuty korupcyjne i zatrzymanie przez ABW.

AKTUALIZACJA: Co dalej z prezesem Zagłębia Sosnowiec?

Prezydent Sosnowca nie zawiesi prezesa klubu Zagłębie Sosnowiec. Arkadiusz Chęciński oraz Marcin Jaroszewski spotkali się we wtorek z dziennikarzami.  

AKTUALIZACJA: Prezes Zagłębia zwolniony po przedstawieniu zarzutu

- Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzy osoby w ramach śledztwa dotyczącego przestępstw korupcyjnych. Wśród zatrzymanych jest Marcin K., Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu, a także Prezes Zarządu Klubu Sportowego „Zagłębie Sosnowiec” - poinformował rzecznik Ministra Koordynatora Służb. 

Śledztwo trwające od października 2016 roku przez Delegaturę ABW w Katowicach, obejmuje swoim zakresem okoliczności popełnienia przestępstw urzędniczych i korupcyjnych, związanych z wykorzystywaniem zajmowanego stanowiska w administracji skarbowej w celu uzyskiwania korzyści osobistych i majątkowych.

W ramach tego postępowania ABW zatrzymała trzy osoby, w tym Marcina K., Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. Prokurator przedstawił mężczyźnie kilkanaście zarzutów korupcyjnych, za które grozi max. 10 lat więzienia. Dwóm pozostałym osobom współpracującym z Marcinem K. zarzucono popełnienie przestępstw korupcyjnych, zagrożonych karą do 8 lat pozbawienia wolności. Jedną z tych osób jest Prezes Zarządu Klubu Sportowego „Zagłębie Sosnowiec”. Nie są wykluczone zatrzymania kolejnych osób.

W związku z tą sprawą specjalny komunikat wystosował zarząd Zagłębia. - W związku z komunikatem ABW w sprawie zatrzymania prezesa zarządu Zagłębie S.A., akcjonariusz wniósł o niezwłoczne zwołanie rady nadzorczej Zagłębie S.A. w celu zawieszenia w czynnościach prezesa zarządu spółki - czytamy w oświadczeniu klubu. Jak podkreśla spółka, dotychczas nie poinformowano jej o prowadzeniu śledztwa przeciwko prezesowi zarządu. Oficjalnie klub nie otrzymał również informacji o zatrzymaniu prezesa zarządu i przedstawienia mu zarzutów.

Aktualizacja:

Oświadczenie prezydenta Sosnowca

Oświadczenie prezesa Zagłębia Sosnowiec

Czytaj więcej