Silesion.PL

serwis informacyjny

Prezes PZPN: reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z Rosją.

Cezary Kulesza Prezes PZPN nie gramy z Rosja w barazach

Cezary Kulesza Prezes PZPN nie gramy z Rosja w barazach

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej potwierdził na Twitterze, że reprezentacja Polski nie zamierza wystąpić w meczu barażowym z reprezentacją Rosji.

Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko. – napisał Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Słuszna decyzja! Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje. – napisał Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski.

Piłkarze reprezentacji Polski zamieścili oświadczenie w sprawie meczu barażowego z Rosją

My, piłkarze reprezentacji Polski, wspólnie z PZPN podjęliśmy decyzję, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę nie zamierzamy wystąpić w barażowym meczu z Rosją. Nie jest to łatwa decyzja, ale w życiu sq ważniejsze sprawy niż piłka nożna. Myślami jesteśmy z narodem ukraińskim i naszym Przyjacielem z reprezentacji Tomkiem Kędziorq, który wraz z rodziną wciaż przebywa w Kijowie. #SolidarnizUkrainq #NoWarPlease

Natomiast wczoraj “Lewy” napisał:

““Wszystko co piękne w sporcie jest sprzeczne z tym co niesie ze sobą wojna. Dla wszystkich ludzi, którzy cenią wolność i pokój to czas solidarności z ofiarami militarnej agresji na Ukrainę. Jako Kapitan Reprezentacji będę rozmawiał z kolegami z Drużyny w sprawie meczu z Rosją, żeby wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie i jak najszybciej przedstawić je prezesowi PZPN”

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii rywalizuje w barażach. Biało-czerwoni muszą pokonać dwie drużyny. Z reprezentacją Rosji miała zagrać na stadionie Dinama w czwartek 24 marca 2022

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author