Czytasz: TOP 5 prezentów komunijnych dla dziewczynki

TOP 5 prezentów komunijnych dla dziewczynki

Jaki dać prezent na Komunię Świętą? Oto hity 2017 roku.

Prezenty komunijne 2017: TOP 5 prezentów komunijnych dla dziewczynki

Co dać dziewczynce na komunię świętą? Jakie prezenty będą popularne w tym roku? Zobacz najlepsze propozycje na prezenty komunijne.

>> TOP 5 prezentów komunijnych dla chłopca <<

Prezenty komunijne 2017 dla dziewczynki: album pamiątkowy

Świetnym i uniwersalnym pomysłem dla prezent komunijny (zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki) jest pamiątkowy album. Przede wszystkim jest to prezent na lata, bo cóż cenniejszego od wspomnień, zwłaszcza, gdy dotyczą tak wzniosłych chwil. Oczywiście w erze fotogafii cyfrowej i cyfrowych nośników danych album nie jest koniecznością, ale taka pamiątka z pewnością ma w sobie więcej uroku niż zdjęcia zgrane na płytę CD czy pendrive'a. Dodatkowo w albumie komunijnym wybrane zdjęcia możemy opatrzyć komentarzami, a także życzeniami komunijnych gości. Ceny albumów komunijnych zaczynają się w okolicach 10 złotych.

Prezenty komunijne 2017 dla dziewczynki: Biblia

Pismo Święte jest wyjątkowym prezentem na komunię świętą (zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki), podkreślającym religijny i wzniosły charakter wydarzenia. Biblie dla dzieci są często bogato ilustrowane i pięknie oprawione. Może je kupić już za ok. 40 złotych. Warto kupić wersję w twardej okładce, która przetrwa lata. Popularne są również grawerunki.

Prezenty komunijne 2017 dla dziewczynki: książki

Doskonałym prezentem, nie tylko komunijnym zresztą, dla dziewczynki są książki. Grunt, żeby trafić w gust obdarowywanej, dlatego zawczasu warto dowiedzieć się, co lubi czytać. Można wybrać również któryś ze sprawdzonych tytułów, który z pewnością warto mieć w swojej biblioteczce, np. "Małego Księcia", "Kubusia Puchatka", czy "Anię z Zielonego Wzgórza". Dodatkowym atutem książki jako prezentu komunijnego jest możliwość wpisania własnej dedykacji czy życzeń.

Prezenty komunijne 2017 dla dziewczynki: biżuteria

A może tak biżuteria? Oczywiście, to świetny prezent na komunię dla dziewczynki. To propozycja na dany moment lub też na przyszłość, w zależności od formy (dziecięca lub nie). Do wyboru mamy taką z motywami religijnymi (medaliki, krzyżyki), ale także uniwersalną (pierścionki, bransoletki, kolie). Może być również z grawerem (data, okazja).

Prezenty komunijne 2017 dla dziewczynki:

Jeśli pragniemy dać prezent uniwersalny, który jednocześnie ma mieć gwarancję bycia tym trafionym - dajmy pieniądze. Nie każde dziecko jednak się ucieszy, pamiętajmy o tym. W takim układzie dobrym rozwiązaniem jest kupno choćby drobiazgu i dołożenie do tego gotówki.

Czytaj więcej