Czytasz: Co można zrobić na dzień Babci i Dziadka?

Co można zrobić na dzień Babci i Dziadka?

Już za dni kilka święto, które od dziecka wspominasz miło. Wizyta u babci i dziadka. Dajesz im własnoręcznie zrobiony prezent, mówisz jakiś krótki wierszyk, którego nauczyłeś się w przedszkolu czy szkole, a dziadkom po policzkach płyną łzy wzruszenia.

Co można zrobić na Dzień Babci i Dziadka 2018? Jeżeli szukasz gotowego pomysłu na prezent dla Twojej babci i dziadka to się rozczarujesz. Coś takiego nie istnieje. Ale spokojnie, podpowiemy jak zrobić, żeby Dzień Babci i Dzień Dziadka w tym roku były udane!

Co można zrobić na dzień Babci i Dziadka? DAĆ im Czas

Jako wnuczek możesz podarować dziadkom coś prawdziwie cennego - siebie, swój czas, swoje 2 godziny a może nawet więcej. Osoby starsze nie czekają z takim napięciem jak dzieci na prezenty - dla nich liczy się bliskość! To, że się nimi zainteresowałeś, zjadłeś dokładkę serniczka i jeszcze prosisz o więcej. To sprawi dziadkom większą radość aniżeli jakiś “wypasiony” prezent. Oczywiście więcej znaczy lepiej, więc weź na spotkanie z dziadkami swoje dzieci, na pewno babcia i dziadek się ucieszą.

Co można zrobić na dzień Babci i Dziadka? Powspominać wspólnie

Punkt drugi silnie połączony z pierwszym. Jeżeli Twoja babcia czy dziadek nie cieszą się najlepszym zdrowiem przeskocz na inne przyjemne tematy, bo takich macie całe mnóstwo. Może poproś babcię, aby wyciągnęła z szuflady stare zdjęcia z jej młodości, albo Wasze wspólne. O pomoc możesz poprosić swoich rodziców, aby pożyczyli ci swój album. Znowu usłyszysz od dziadka historię, którą słyszałeś już enty raz? Czy rzeczywiście Ci to przeszkadza? Słuchaj uważnie i dopytuj. Takie aktywne słuchanie na pewno sprawi im przyjemność.

Co można zrobić na dzień Babci i Dziadka? Wspólnie się bawić

Masz dzieci, a one podczas zajęć w przedszkolu robią upominki dla Twoich rodziców? Poproś ich o kilka sztuk ekstra. Taki prezent hand made od dziecka na pewno sprawi im radość. Oczywiście, możesz spróbować zrobić coś sam. A gdyby tak zamiast kupować kartkę, wziąć kartkę i narysować coś samemu. Kupny kubek na pewno będzie słabo wyglądał przy Twoim ozdobionym esami i floresami namalowanymi farbami do szkła. Tak jak wcześniej napisałam, chodzi o czas. Oni jak byłeś dzieckiem dali go Tobie, teraz im go daj. Opcją jest oprawienie wspólnego zdjęcia wszystkich wnucząt, Twojej całej rodziny, w ramkę, tak, żeby dziadkowie mogli podziwiać swoich potomków.  

Co można zrobić na dzień Babci i Dziadka? Dać coś praktycznego

Ramkę ze zdjęciem, nawet kubek z fotografią przedstawiającą Ciebie i Twoją siostrę jak byliście mali wręczyłeś rok temu i czujesz potrzebę, aby coś im jednak kupić i podarować. To może zamiast kupować kolejne bibeloty zastanów się jak możesz ułatwić im życie. Może z siostrą złożycie się z siostrą na specjalne telefony dla seniorów, bo te, które dziadkowie mają są dla nich trudne w obsłudze, bo mają małe klawisze. Taki telefon majątek nie kosztuje, a na przyszłość ułatwi Wam kontakt, a w sytuacji awaryjnej zda egzamin. W pakiecie z telefonem oczywiście zaproponujcie szkolenie z obsługi!

Co można zrobić na dzień Babci i Dziadka? Dać prezent z przedłużoną datą ważności

Dobra, dalej nie czujesz się przekonany. Szukasz pomysłu na prezent, a gdyby go nie dawać, ale zaproponować babci czy dziadkowi coś wyjątkowego - niech sam wybierze. Wycieczka w góry, a może do Krakowa, bo dawno nie byli, a chętnie by się wybrali na Rynek? Oczywiście opcją jest pomoc dziadkom w skompletowaniu sprzętu komputerowego i późniejsza nauka obsługi.

Co można zrobić na dzień Babci i Dziadka? po prostu ich Odwiedzić!

Co można zrobić na Dzień Babci i Dziadka 2018? Tak czy siak najważniejszy jest punkt pierwszy - Twój czas.

 

Jedź, idź, wypij herbatkę i baw się dobrze.

Nawet kiedy Twoi dziadkowie umarli, postaraj się wpaść na ich grób, kup wiązankę, zapal znicz i powspominaj wspólnie spędzone chwile!

Czytaj więcej