Czytasz: Premiera ''The Circle. Krąg''

Premiera ''The Circle. Krąg''

Tom Hanks i Emma Watson w thrillerze o internetowej inwigilacji.

Kadr z filmu

- Co to właściwie jest Krąg? „To chaos internetu w eleganckiej formie". Koncern, który chce rozwiązać najważniejsze bolączki globu: choroby i głód. Środkami do tego są potężne bazy danych i supernowoczesne algorytmy. A na czele giganta o nazwie The Circle stoi on: charyzmatyczny i hipnotyzujący Bailey (w tej roli Tom Hanks). Czy Annie (Emma Watson) zdoła się wyplątać z niebezpiecznej pajęczyny Wielkiego Brata, zanim będzie za późno? - czytamy w gazetaprawna.pl

Film został nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Dave’a Eggersa, określanej przez wielu książką proroczą. Za kamerą stanął James Ponsoldt.

Mae Holland (Emma Watson) zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya (Tom Hanks). Z czasem praca w Kręgu pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób.

Stając się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia. Dopiero gdy odkrywa przerażającą prawdę o Kręgu, zrobi wszystko, by wyrwać się z macek organizacji. Nie ma jednak pojęcia, jak daleko sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji.

źródło: filmweb.pl

Czytaj więcej