Czytasz: Premiera "Szybkich i wściekłych 8". Będzie rekord otwarcia?

Premiera "Szybkich i wściekłych 8". Będzie rekord otwarcia?

Jak wygląda sytuacja z biletami? Czy są jeszcze wolne miejsca na jutrzejsze seanse?

Jutro polska premiera „Szybkich i wściekłych 8” z Charlize Theron i Scottem Eastwoodem.
Publiczność w USA, co było do przewidzenia, oszalała na punkcie 8 części superprodukcji, a pierwszej bez Paula Walkera.

W ciągu trzech dni od premiery film zarobił 532,5 mln dolarów, ustanawiając tym samym nowy rekord otwarcia wszech czasów. Do tej poru należał on do VII epizodu „Gwiezdnych wojen” (529 mln dolarów).

"Szybcy i wściekli 8" weszli na ekrany w wielkanocny weekend aż w 63 krajach na całym świecie. W 17 z nich pobili rekord największego otwarcia w historii, a w 32 także rekord największego otwarcia tej popularnej serii. Film tym razem wyreżyserował F. Gary Gray na podstawie scenariusza Chrisa Morgana. 

Polska PREMIERA SZYBKICH I WŚCIEKŁYCH 8

Na seanse emitowane jutro o godzinie 19:00 w kinach Cinema City, może być problem z rezerwacją biletu. Najlepiej kupić je jak najszybciej. W systemie rezerwacyjnym online pojawia się komunikat:

''Przepraszamy, zamówienie nie może zostać zrealizowane. Z uwagi na duże zainteresowanie seansem nie jest on obecnie dostępny w wybranej przez Państwa opcji. Prosimy o skorzystanie z opcji „Kupuję i potwierdzam zobowiązanie zapłaty” lub zakup bezpośrednio w kasie kina bądź biletomacie.”

Trochę lepiej wygląda sytuacja w przypadku seansów emitowanych przed i po godzinie 19:00. Jeśli zdecydujemy się na rezerwację biletu jeszcze dzisiaj, jutrzejszą premierę może udać się zobaczyć w kinach sieci Multikino. Jednak i tu sukcesywnie ubywa wolnych miejsc.

Multikino hit "Szybcy i wściekli" wyemituje jutro 17 razy. Pierwszy seans o 11:25, a ostatni o 23:55, natomiast sieć Cinema City przygotowała 9 premierowych pokazów. Pierwszy o 11:00, ostatni o 22:20.

Szybcy i wściekli 8. Początek 

Justyna Kobus z TVN24 pisze: ''Wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy po przeczytaniu artykułu Kena Li o policjancie przenikającym do grupy organizującej nielegalne wyścigi samochodowe, Rob Cohen postanowił nakręcić film. Jako szef samochodowego gangu Dominic Toretto, obsadzony został Vin Diesel, a w roli policjanta Briana obsadzono Paula Walkera. Ten natychmiast stał się ulubieńcem damskiej części widowni.

Drugi film "Szybcy i wściekli" reżyserował twórca "Chłopaków z sąsiedztwa" John Singleton i było nieźle, choć gigantycznego sukcesu serii jeszcze nic nie zwiastowało. Trzeci film kompletnie różnił się od dwóch poprzednich, zniknął Walker, reżyserował Tajwańczyk, zaś głównego bohatera zagrał dawny model Lucas Black. Ale w kolejnym czwartym filmie wrócili na szczęście Paul Walker i Michelle Rodriguez, zaś piąty był już jego najprawdziwszą kontynuacją. Porzucono świecące neonami podwozia, a wyścigi zaczęły ustępować miejsca wymyślnym napadom.

Stało się jasne, że cechy serii to fabuła prosta, jak konstrukcja parasola i wyczyny bohaterów, przeczące wszelkim prawom fizyki. Część szósta także trzymała się sprawdzonej konwencji.

Kiedy kończono prace nad siódmą, wydarzył się dramat. 30 listopada 2013 roku Paul Walker wraz z Rogerem Rodasem, doradcą finansowym, wybrał się na przejażdżkę Porsche Carrerą GT. Kierujący samochodem Rodas stracił panowanie nad maszyną, która uderzyła w latarnię i w drzewo, a następnie stanęła w płomieniach. Obaj zginęli na miejscu.

Wraz ze śmiercią Walkera wydawało się, że seria skończy się właśnie na 7 części (...). Do wszystkich motoryzacyjnych szaleństw, będących znakiem rozpoznawczym filmu dołożono tezę o wyższości rodziny nad szaleństwem, i o sile prawdziwej przyjaźni, która zwycięża śmierć.

W części ósmej od pochwały przyjaźni i rodziny, mamy gwałtowny przeskok do... zdrady. Grany przez Vina Dominik zdradza ludzi mu najbliższych, w tym świeżo poślubioną żonę. Bo pojawia się Ona. Tajemnicza kobieta, grana przez Charlize Theron - hakerka, równie genialna, co niebezpieczna, która wciąga go w świat, z jakiego nie ma ucieczki. Wszystkich czeka czas pełen prób, nieobecnych dotąd w serii. I jak zwykle przemierzanie świata w walce dobra ze złem, gdzie na szczęście ten podział jest czarno-biały.''

źródło: www.tvn24.pl

Czytaj więcej