Czytasz: Premiera spektaklu „Szac” Teatru Naumionego z Ornontowic

Premiera spektaklu „Szac” Teatru Naumionego z Ornontowic

wzbudza namiętność, miłość i nienawiść, którego decyzje zmieniają koleje ich życia. W tle wybory, jakich bohaterowie dokonali w młodości oraz przeznaczenie, które zmienia ich los.

Trwają ostatnie przygotowania do premiery najnowszego spektaklu Teatru Naumionego z Ornontowic. 14 kwietnia 2018r. o godz. 18:00 Naumiony po raz pierwszy zaprezentuje „Szaca” w reżyserii Iwony Woźniak. To opowieść o trudach miłości, zderzeniu młodości ze starością. Cztery dojrzałe kobiety opowiadają historie swojego życia. Jest jeszcze on – mężczyzna, który je wszystkie łączy. Ten który, wzbudza namiętność, miłość i nienawiść, którego decyzje zmieniają koleje ich życia. W tle wybory, jakich bohaterowie dokonali w młodości oraz przeznaczenie, które zmienia ich los.

Młodzieńczy entuzjazm splata się tutaj z dojrzałą refleksją nad swoim życiem. Nowy spektakl Teatru Naumionego to historia zwykłego człowieka który podejmując takie, a nie inne decyzje wpływa na życie innych ludzi. Historia którą można odnaleźć w każdej śląskiej rodzinie. W produkcję spektaklu zaangażowało się wielu twórców – aktorzy amatorzy uczyli się m.in. tradycyjnego tańca i śpiewu. Ostateczny efekt ich pracy zobaczymy już wkrótce na scenie ARTerii Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach.

Jak mówi Iwona Woźniak, podczas powstawania spektaklu twórcy chcieli powspominać, przyjrzeć się dawnym zwyczajom. Chcieliśmy jednak także, aby na te dawne historie spojrzeć z dzisiejszej perspektywy i podjąć refleksję co się zmieniło, a co nam zostało.

Reżyserka razem z całym zespołem liczą na wsparcie ornontowickiej publiczności.  Chciałabym, aby wierna publiczność, która od lat nam kibicuje, zobaczyła na scenie przede wszystkim rozwijający się zespół wspaniałych ludzi. Mamy nadzieję, że po raz kolejny dostarczymy widzom rozrywki, ale też wzruszeń – mówi Iwona Woźniak.

Spotkajmy się zatem w Ornontowicach z „Szacem” i po raz kolejny poddajmy się magii teatru w wykonaniu niezwykłego zespołu aktorów-amatorów.

  

Występują:

Edek – Bartłomiej Garus / Stefan Owczarek

Renatka – Karolina jaworska / Jolanta Sodzawiczny

Gabi – Karolina Sosna / Magdalena Owczarek

Ana – Sylwia Zajusz / Bronisława Porembska

Misia – Joanna Wiaterek / Beata Kniejska / Otylia Herb

Czesiek – Dominik Sodzawiczny / Józef Ignasiak

Olek – Łukasz Domin

Marianek – Patryk Skolik

Tancerze – Mikołaj Kniejski / Joanna Sodzwiczny

 


Reżyseria – Iwona Woźniak

Scenariusz – Joanna Sodzawiczny

Choreografia – Mikołaj Karczewski

Konsultant – Teresa Machulik

Muzyka – Rube Świnie

Konsultacje muzyczne – Nina Wolska

Projekt Kostiumów, scenografii – Barbara Wójcik-Wiktorowicz, Aleksandra Malczyk

Charakteryzacja – Sabina Baron, Helena Chwałek

Reżyseria świateł – Marcin Thomann

Obsługa techniczna – Edward Szolc, Andrzej Woźniak, Janusz Golec, Maksym Juranek, Łukasz Gocal, Henryk Sodzawiczny, Stefan Machulik

Koordynacja, produkcja i promocja – Sandra Jaworudzka, Sylwia Wiśniewska

Grafika – Joanna Harazin 


premiera:

data: 14.04.2018 r., godz.: 18:00

miejsce: Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach

 

 

fot. K. Wiśniewski