Czytasz: Premiera "Pomiędzy słowami" w naszych kinach

Premiera "Pomiędzy słowami" w naszych kinach

Pamiętacie "Nic osobistego", "Code Blue" czy "Strefę nagości"? Urszula Antoniak, reżyserka tych filmów, będzie gościem dwóch kin Silesia Film.

Urszula Antoniak przedpremierowo zaprezentuje swój najnowszy film - "Pomiędzy słowami". Będzie to pierwszy niefestiwalowy pokaz filmu.

O czym jest film?

Michael ma 28 lat. Jest prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca, którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu samego siebie.

W "Pomiędzy słowami" znajdziemy samotność w wielkim mieście i uniwersalną historię o poszukiwaniu własnego miejsca na świecie. Antoniak porusza takie problemy jak emigracja czy problemy z tożsamością narodową.

W filmie zobaczymy Gierszała i Chyrę

Urszula Antoniak - reżyserka i scenarzystka na co dzień mieszkająca i pracująca w Holandii - ukończyła Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Na ekranie zobaczymy m.in. Jakuba Gierszała ("Najlepszy", "Zgoda", "Sala samobójców"), Andrzeja Chyrę i Justynę Wasilewską ("Sztuka kochania", "Serce miłości").

Film zdobył nagrody za najlepsze zdjęcia i dźwięk na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagrodę Jury Ekumenicznego na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Brał też udział w konkursie festiwalu w San Sebastián i na Camerimage.

Urszulę Antoniak spotkamy 9 stycznia o godz. 18 w katowickim Kinie Światowid, a 10 stycznia o godz. 18 reżyserka pojawi się w żywieckim Kinie Janosik.

Czytaj więcej