Czytasz: Premier Szydło powie o likwidacji kopalń?

Premier Szydło powie o likwidacji kopalń?

Poseł Krzysztof Gadowski złożył wniosek o wprowadzenia do porządku obrad informacji Premiera w sprawie likwidacji kopalń.

Poseł Platformy Obywatelskiej wystąpił z wnioskiem o odroczenie posiedzenia Sejmu do czasu wprowadzenia do porządku obrad informacji Premier Beaty Szydło, w sprawie likwidacji kopalń i miejsc pracy w sektorze węglowym.

Jako uzasadnienie przedstawił deklarację premier Beaty Szydło z 01.01.2015 roku, w którym zapewniała, że za rządów PiS nie dojdzie do likwidowania kopalni, a te, które wcześniej skierowano do zamknięcia, będą otwierane na nowo.

Za kilka dni Barbórka. Miejcie odwagę  powiedzieć górnikom, mieszkańcom Śląska, Polakom, że likwidujecie im miejsca pracy; że nie przygotowaliście programu dla Śląska; że przekazujecie na likwidację 8 miliardów złotych. A na rozwój Śląska ile przygotowaliście?

Marszałek Marek Kuchciński poinformował, że wniosek posła Gadowskiego został decyzją Konwentu Seniorów skierowany do rozpatrzenia przez Komisję Energii i Skarbu Państwa. Ta zbiera się w środę 30.11. o godzinie 18:00. Jeżeli członkowie komisji rozpatrzą wniosek pozytywnie, do piątkowego porządku obrad zostanie wprowadzony punkt przedstawienia przez premier Beatę Szydło informacji o sytuacji śląskich kopalń.

Czytaj więcej