Czytasz: Premier Szydło powie o likwidacji kopalń?

Premier Szydło powie o likwidacji kopalń?

Poseł Krzysztof Gadowski złożył wniosek o wprowadzenia do porządku obrad informacji Premiera w sprawie likwidacji kopalń.

Poseł Platformy Obywatelskiej wystąpił z wnioskiem o odroczenie posiedzenia Sejmu do czasu wprowadzenia do porządku obrad informacji Premier Beaty Szydło, w sprawie likwidacji kopalń i miejsc pracy w sektorze węglowym.

Jako uzasadnienie przedstawił deklarację premier Beaty Szydło z 01.01.2015 roku, w którym zapewniała, że za rządów PiS nie dojdzie do likwidowania kopalni, a te, które wcześniej skierowano do zamknięcia, będą otwierane na nowo.

Za kilka dni Barbórka. Miejcie odwagę  powiedzieć górnikom, mieszkańcom Śląska, Polakom, że likwidujecie im miejsca pracy; że nie przygotowaliście programu dla Śląska; że przekazujecie na likwidację 8 miliardów złotych. A na rozwój Śląska ile przygotowaliście?

Marszałek Marek Kuchciński poinformował, że wniosek posła Gadowskiego został decyzją Konwentu Seniorów skierowany do rozpatrzenia przez Komisję Energii i Skarbu Państwa. Ta zbiera się w środę 30.11. o godzinie 18:00. Jeżeli członkowie komisji rozpatrzą wniosek pozytywnie, do piątkowego porządku obrad zostanie wprowadzony punkt przedstawienia przez premier Beatę Szydło informacji o sytuacji śląskich kopalń.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
2 minut temu Metropolia chce powołać Fundusz Noblowski. W budżecie nawet 4 mln zł.

Światowej klasy naukowcy i laureaci nagrody Nobla będą prowadzić zajęcia dla studentów uczelni na terenie metropolii.

News
59 minut temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
4 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
4 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
5 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
5 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.