Czytasz: Premier w Katowicach: "Branża gier ciągnie polską gospodarkę w górę" [ZDJĘCIA]

Premier w Katowicach: "Branża gier ciągnie polską gospodarkę w górę" [ZDJĘCIA]

Mateusz Morawiecki odwiedził graczy na turnieju Intel Extreme Masters 2019.

Intel Extreme Masters to najstarsza aktywna liga sportu elektronicznego na świecie, powstała w 2007 r. Od 2014 r. finał Mistrzostw Świata w grach komputerowych odbywa się w Katowicach, gdzie co roku przyjeżdża około 500 zawodników z czołówki światowej.

W niedzielę po południu Mateusz Morawiecki spotkał się z organizatorami i uczestnikami rozgrywek finałowych turnieju, gdzie mógł obserwować i podziwiać młodych pasjonatów, ale też producentów gier wideo.

- Drodzy gracze, pasjonaci, podziwiam Was i cieszę się, że jesteście, że jest coraz większe zainteresowanie branżą, bo ona ciągnie w górę naszą gospodarkę. Branża gier pokazuje, że można łączyć sport z rozrywką kulturę z gospodarką, kraj z zagranicą - mówił Morawiecki.

Premier podkreślił, że ta branża ciągnie w górę polską gospodarkę i jest impulsem do tworzenia zupełnie nowych usług oraz produktów. Dodał, że „w tym sektorze gospodarki jesteśmy nie tylko zauważalni na mapie świata, ale jesteśmy jednymi z najlepszych".

Podsumowując premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że takie wydarzenia pokazują jak można łączyć sport z rozrywką i kulturę z gospodarką.

Zobacz zdjęcia:

Fot. Kancelaria Premiera RP