Silesion.PL

serwis informacyjny

Prędkość Twojego internetu pozostawia wiele do życzenia? Zobacz sposoby, jak rozwiązać ten problem.

Predkosc Twojego internetu pozostawia wiele do zyczenia Zobacz sposoby jak rozwiazac ten problem

Predkosc Twojego internetu pozostawia wiele do zyczenia Zobacz sposoby jak rozwiazac ten problem

Szybki i niezawodny internet to podstawa funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Niezależnie od tego, czy korzystamy z sieci przewodowo, czy bezprzewodowo, chcemy zawsze cieszyć się najwyższą jakością połączenia. Właśnie dlatego często zastanawiamy się, jak wzmocnić sygnał routera bądź też, jak zwiększyć zasięg WiFi w telefonie lub laptopie. Jeżeli chcesz poznać sposoby na rozwiązanie problemu słabej jakości połączenia, przeczytaj poniższy artykuł.

Jak sprawdzić prędkość WiFi?

Spadek prędkości internetu zazwyczaj możesz łatwo zauważyć. Objawia się dłuższym ładowaniem stron i ściąganiem plików, a także zakłóceniami w odbiorze danych, np. podczas oglądania telewizji internetowej. Szybkość transferu jest uzależniona od wielu czynników, m.in. od:

  • prędkości karty sieciowej,
  • liczby programów uruchomionych na komputerze,
  • pory dnia,
  • ilości użytkowników danej sieci,
  • lokalizacji serwera, z którym urządzenie się łączy,
  • w przypadku korzystania z WiFi – częstotliwości pracy routera (2.4 lub 5 GHz).

Jeżeli podejrzewasz, że Twój domowy internet działa wolniej niż powinien, sprawdź jego rzeczywistą prędkość, zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jak wzmocnić WiFi. W tym celu podłącz do sieci laptopa, używając kabla ethernet. Dodatkowo odłącz od WiFi wszystkie inne urządzenia, takie jak drugi komputer, telefon czy tablet. Na laptopie, na którym będziesz sprawdzać prędkość transferu, wyłącz wszystkie działające aplikacje, włącznie z tymi, które działają w tle.

Po przygotowaniu sprzętu wejdź na stronę wybranego testu prędkości. Naciśnij przycisk „Start” i odczekaj kilkanaście sekund, podczas których zostaną wykonane pomiary. W ich wyniku otrzymasz informacje o tempie wysyłania i pobierania danych na Twoim urządzeniu. 

Jak wzmocnić sygnał WiFi w domu?

Jeżeli Twój internet bezprzewodowy działa zbyt wolno, bardzo możliwe, że coś zakłóca jakość połączenia. Zatem jak wzmocnić sygnał WiFi domowym sposobem? W pierwszej kolejności sprawdź ustawienie modemu. Powinien znajdować się w centralnej części mieszkania, najlepiej w wysoko położonym miejscu (np. na szczycie większego mebla). Nie zamykaj urządzenia w szafie ani nie stawiaj go we wnęce pomiędzy ścianami, ponieważ to utrudni przepływ sygnału.

Najważniejszą zasadą przy korzystaniu z internetu bezprzewodowego jest usunięcie wszelkich przeszkód, które mogą stać na drodze między modemem a urządzeniem docelowym. Pamiętaj, że w pobliżu routera nie powinny znajdować się inne urządzenia elektryczne, zwłaszcza takie, które działają na tej samej częstotliwości. Jeśli zastanawiasz się, jak wzmocnić odbierany sygnał WiFi, dobrym pomysłem może być zmiana pasma modemu z 2.4 na 5 GHz.

Jeżeli Twój dom ma wiele kondygnacji, korzystaj z routera z więcej niż jedną anteną, przy czym ułóż je w różnych płaszczyznach, tak aby sygnał był rozprowadzany zarówno w pionie, jak i poziomie.

Mieszkasz w dużym domu lub Twoje mieszkanie ma grube ściany? Niewykluczone, że będzie Ci potrzebny wzmacniacz sygnału WiFi UPC WiFi POD. To niewielkie urządzenie działa w systemie mesh, dzięki czemu pozwala utworzyć sieć współpracujących stacji, które przesyłają między sobą sygnał internetowy pochodzący z modemu.

Cały proces mający na celu wzmocnienie WiFi polega na wpięciu niewielkiego urządzenia do kontaktu i skonfigurowaniu go za pomocą intuicyjnej aplikacji UPC Connect. Aplikacja jest inteligentna – samodzielnie wykrywa miejsca, w których internet słabnie i wysyła do Ciebie sugestię dotyczące zainstalowania nowego POD-a. Warto też dodać, że wzmacniacz sygnału WiFi od UPC ma nowoczesny i minimalistyczny design, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do każdego wnętrza.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

2 thoughts on “Prędkość Twojego internetu pozostawia wiele do życzenia? Zobacz sposoby, jak rozwiązać ten problem.

  1. Przydatne urządzenie. Teraz prawie każdy sprzęt domaga się dostępu do internetu. Nawet lodówka w kuchni. Takie czasy.

  2. dla poprawy sygnału internetu jest tylko jeden sposób; zmiana operatora/dostawcy. Pomarańczową omijać daleko.

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024