Czytasz: ,,Prawo ponad wszystkim." Kolejna manifestacja w Katowicach [ZDJĘCIA]

,,Prawo ponad wszystkim." Kolejna manifestacja w Katowicach [ZDJĘCIA]

Wolna Polska to wolne sądy! - krzyczeli zgromadzeni.

Kilkadziesiąt osób zgromadziło się dzisiaj na Placu Wolności przed Sądem Rejonowym w Katowicach. Wszyscy w jednym celu - żeby wyrazić swój sprzeciw wobec zmian w polskim sądownictwie.

- Jesteśmy tu po to, aby pokazać jak ważna jest postawa, jaką mają zwykli ludzie - apelowała organizatorka manifestacji. 

Uczestnicy sprzeciwiają się wprowadzonemu przez PiS prawu, które nakazuje sędziom Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65. rok życia i nie zwrócili się z wnioskiem do prezydenta o zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska, przejście w stan spoczynku.

Wolna Polska to wolne sądy! - krzyczeli.

Odczytany został list stowarzyszenia prokuratorów. Rozmawiano o obecnej sytuacji w kraju. Organizatorzy odtworzyli nagranie, w którym Radziwiłowicz czyta preambułę konstytucji. W proteście brał udział również m.in. Jarosław Gwizdak oraz Jarosław Makowski, kandydaci na fotel prezydenta Katowic.

Manifestacje odbywają się dzisiaj w całej Polsce. W naszym województwie przed sądami zgromadzą się m.in. w Bielsku-Białej, Gliwicach, Dąbrowie Górniczej czy Sosnowcu.