Czytasz: Prawie cztery tysiące osób na starcie Biegu Wiosennego

Prawie cztery tysiące osób na starcie Biegu Wiosennego

Część redakcji Silesion.pl przebiegnie 10 kilometrów dla wiosny. Zobaczcie zdjęcia!

Trzy, dwa, jeden i start! Właśnie rozpoczął się Bieg Wiosenny, pierwszy tegoroczny start biegowy w Parku Śląskim. Uczestnicy cieszą się z dobrej pogody i wysokiej temperatury, która sięga 14 stopni Celsjusza!

To kolejna edycja Biegu Wiosennego w Parku Śląskim.

W tym roku jednak został pobity rekord frekwencji. Witać wiosnę postanowiło prawie cztery tysiące osób.

Choć to najpopularniejszy start, organizowany na alejach Parku Śląskiego, to średnio brało w nim udział ponad 1000 osób. W tym roku pobijemy rekord sprzed dwóch sezonów, gdzie startowało 1500 biegaczy.

Z metą na Stadionie Śląskim

Bieg Wiosenny to 10-kilometrowy bieg pakowymi alejkami. To wydarzenie będzie pierwszym w tym roku startem na 10 kilometrów i drugim w historii, który zakończy się na chorzowskim Stadionie Śląskim. Wcześniej, tylko uczestnicy ostatniego Silesia Maratonu mieli okazję, by przebiec po profesjonalnej nawierzchni typu Mondo, która znajduje się w słynnym Kotle Czarownic.

Bieg wystartował z Pół Marsowych o godzinie 11. Zawodnicy pokonają całkowicie nową, atestowaną trasę.

Kto jednak nie może wziąć udziału w Biegu Wiosennym, a miałby ochotę wypróbować stadionową nawierzchnię, może skorzystać z oferty Stadionu Śląskiego.

Bezpłatne zajęcia w ramach akcji „Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim” odbywają się w każdy wtorek, w godzinach 18-20. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego i utytułowanego biegacza Augusta Jakubika, który prowadzi ćwiczenia zarówno z wytrawnymi biegaczami jak i osobami, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem.

Zbiórki uczestników zajęć odbywają się w każdy wtorek o godz. 17:30 przed Hotelem „Stadion Śląski”.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
43 minut temu W kamienicy rozbił namiot. W nim hodował konopie

38-latek hodował marihuanę w centrum Częstochowy.

News
około 1 godziny temu Prognoza pogody: Jesienno-zimowa aura

Temperatura w okolicach zera. Trochę śniegu, trochę deszczu.

News
2 godzin temu Urodziła żywe dziecko. Później spaliła je w piecu

Makabryczne ustalenia z Ciecierzyna. Kobieta zabiła nie jedno, ale czwórkę noworodków?

News
2 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 14.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi