Czytasz: Prawie 300 tysięcy Polaków wybrało Czechy

Prawie 300 tysięcy Polaków wybrało Czechy

Czechy zachwycają m.in. pięknymi Morawami, zabytkową Pragą oraz niesamowitymi krajobrazami. Powodów do odwiedzin jest naprawdę wiele. Nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej turystów z Polski odwiedza naszych południowych sąsiadów.

Według badań przeprowadzonych przez Czeską Centralę Ruchu Turystycznego, w pierwszym półroczu 2017 roku do Czech przyjechało ponad 286 tysięcy Polaków. To o 13 procent więcej, w porównaniu z tym samym okresem roku 2016.

Najwięcej turystów odwiedziło Pragę (ponad 110 tysięcy, wzrost o 4 procent) i Morawy Południowe (około 43 tysięcy, wzrost o 14 procent).

>> CZYTAJ: PRAGA W DWA DNI. ZOBACZ, DLACZEGO MUSISZ TAM POJECHAĆ  <<

praga-most-karola

Popularny wśród polskich turystów był także region kralovehradecki (ponad 37 tysięcy turystów, wzrost o 23 procent), liberecki (ponad 21 tysięcy, wzrost o 40 procent) i północnomorawski (ponad 17 tysięcy, wzrost o 9 procent), który słynie z niezwykle widokowych tras rowerowych, które mają łącznie ponad 1 200 kilometrów. Wiodą one poprzez piękną, lekko pofałdowaną krainę południowych Moraw, wśród piwnic winnych i łączą najsłynniejsze gminy winiarskie.

>> CZYTAJ: CZECHY NA DWÓCH KÓŁKACH? TO CIĘ ZASKOCZY! <<

KOLEJĄ DO CZECH

leo_express

Przyczyn zwiększonego ruchu turystycznego do Czech może być wiele. Z pewnością atrakcyjna oferta współpracy pomiędzy Kolejami Śląskimi a Kolejami Czeskimi przyczyniła się do odnotowania pozytywnych statystyk. Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu czeski przewoźnik w rejonie morawsko-śląskim honoruje bilety KŚ. W ten sposób możemy dojechać bezpośrednio z Katowic do Ołomuńca, Brna, Ostrawy, czy Pragi.

Zmiany transportowe zapowiada również przewoźnik Leo Express, który do końca tego roku uruchomi pierwsze w Polsce połączenie kolejowe na trasie Praga-Katowice-Kraków.

>> CZYTAJ: EXPRESSEM Z KATOWIC DO PRAGI <<

praga-most-karola

Czytaj więcej