Czytasz: Praca w hamaku w Katowicach! “To JŚwiat”

Praca w hamaku w Katowicach! “To JŚwiat”

Co ma wspólnego praca w hamaku z rozwiązaniami IT, aplikacjami oraz Katowicami?

Praca w JCommerce Katowice

Firma JCommerce SA działa na polskim i zagranicznym rynku IT od 2005 roku. Jest jedną z nielicznych spółek oferujących kompetencje z zakresu technologii JAVA, .NET, PHP, Front-End oraz Quality Assurance. Brzmi magicznie, ale pracownicy firmy wiedzą, co robią. Tworzą portale, aplikacje mobilne, systemy informatyczne dla firm polskich, m.in. ING Bank Śląski, Roche, Skanska, eSky.pl czy zagranicznych -  Solita i Acando.

FIRMA Z KATOWIC TWORZY WŁASNY “JŚWIAT”

Pracownicy JCommerce nazywają siebie “JPeople”. W tłusty czwartek jedzą “JPączki”, tworząc swój własny “JŚwiat”. W poniedziałki mają dostawę świeżych owoców, by móc dzięki witaminowej bombie rozpocząć tydzień pełen ciężkiej pracy i zawodowych wyzwań.

>> Przeczytaj o tym, jak wygląda praca w katowickim oddziale firmy IBM <<

Warunki pracy oraz przestrzeń sprawiają, że praca może być przyjemna. W biurze JCommerce możemy zobaczyć fototapety przedstawiające słynne Kukurydze oraz Muzeum Śląskie w wersji wiosenno-letniej.

TAK PRACUJĄ W JCOMMERCE KATOWICE - ZOBACZ ZDJĘCIA

źródło: źródło: JCommerce/Dorota Zyguła-Siemieńska

LICZY SIĘ KLIMAT: WSPÓLNE MARATONY I ZŁOMBOLE

Z ankiety i badań fokusowych przeprowadzonych wśród pracowników firmy wynika, że najważniejszymi kwestiami w pracy jest dobra atmosfera, rozwój kwalifikacji i stabilność zatrudnienia.

- Pracownicy podkreślali, jak ważne jest dla nich to, że ich głos jest naprawdę brany pod uwagę, kiedy np. zależy im na zmianie projektu. „Nie muszę zmieniać pracy, żeby zmienić technologię czy otoczenie” - tak powiedział nam podczas spotkania jeden z naszych programistów. Rozwój w firmie ma dla nas szczególne znaczenie. Rozumiemy go jako inwestycję w wiedzę oraz dzielenie się nią - tłumaczy Olga Faszczewska-Szymuś, EB & Communication Leader w JCommerce.

JCommerce organizuje m.in. autorski projekt #BiteIT, w ramach którego tworzone są warsztaty i wykłady ekspertów z firmy, skierowane do osób spoza JC, a także popularne hackathony. Ważnym elementem w kulturze organizacji JCommerce jest również sport.

 - Od kilku lat bierzemy udział w ogólnopolskiej imprezie charytatywnej Poland Business Run, wystawiając swoje drużyny w różnych miastach, a od trzech lat jesteśmy także partnerem technologicznym Silesia Marathon, w którym również mamy swoją silną ekipę biegaczy - dodaje Faszczewska-Szymuś.

Pracownikom firmy JCommerce nie jest straszny Złombol, w którym biorą udział w specjalnie zakupionym i wyremontowanym “JŻuku”. Samochód zdobył Passo dello Stelvio – najwyższą przejezdną przełęcz (2757 m n.p.n) we włoskich Alpach.

>> Przeczytaj o tym, jak wygląda praca w firmie Future Processing <<

KULTURA “J”

Jak podkreśla Szymuś, firma wypracowała swoją własną kulturę “J”, która jest respektowana w całej firmie i projekcie, niezależnie dla kogo jest realizowany.

- Najważniejsze dla nas jest to, by pracować z pasją – a tej JPeople nie brakuje - dodaje.

 

Czytaj więcej