Czytasz: Wakacyjna praca za granicą? Warto zainteresować się już teraz.

Wakacyjna praca za granicą? Warto zainteresować się już teraz.

Hiszpania, Niemcy poszukują pracowników

Jeżeli jesteś pełnoletnim uczniem bądź studentem i chcesz dorobić sezonowo podczas wakacji za granicą możesz skorzystać z ofert przygotowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. Obecnie trwa rekrutacja do pracy w Niemczech i Hiszpanii. 

- Zazwyczaj już na początku roku pojawiają się pierwsze oferty pracy i są prowadzone rekrutacje. Jeżeli młoda osoba chce wyjechać za granice, powinna już teraz rozglądać się za ofertami - mówi Arkadiusz Kaczor, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. 

Praca za granicą daje możliwość zarobienia sporej sumy pieniędzy w kilka miesiący. Poza tym, zagraniczny wyjazd daje możliwość nauki języka obcego, poznania innej kultury i kraju. Wyjazd do pracy za granicę uczy także samodzielności, co jest nie do przecenienia w późniejszym, dorosłym życiu. 

Oferty pracy za granicą dotyczą głównie pracy fizycznej, dlatego pracodawcy nie wymagają od potencjalnego pracownika wykształcenia wyższego bądź wcześniejszego doświadczenia na danym stanowisku. 

- Oferty pracy głównie dotyczą takich branż jak turystyka, ogrodnictwo, gastronomia,hotelarstwo. Najczęściej poszukiwani są animatorzy dziecięcy, bo właśnie ta branża jest związana z młodymi ludźmi, gdzie liczy się kreatywność i otwartość. Czasem pojawiają się oferty dla przewodników wycieczek oraz pilotów - mówi Arkadiusz Kaczor

Praca w Niemczech

Niemiecki Urzęd Pracy w Bremen prowadzi nabór do pracy wakacyjnej w sezonie letnim 2019 dla studentów, pełnoletnich uczniów oraz osób poszukujących pracy w trzech krajach związkowych na terenie Niemiec. Ofertowana praca wakacyjna to praca pomocnicza w hotelarstwie, gastronomii lub przy sprzątaniu. Jedynym wymaganiem do potencjalnego pracownika jest znajomość języka niemieckiego na poziomie minimum A2/B1.

Wynagrodzenie stanowi 9,19 €/h brutto. Pracodawca oferuje również umowę o pracę, pełne ubezpieczenie oraz zagwarantowane zakwaterowanie dla chętnych. 

Praca w Hiszpanii 

Hiszpański pracodawca Garden Hotels poszukuje animatorów czasu wolnego do pracy w hotelach na Majorce, Minorce, Ibizie oraz Hiszpanii kontynentalnej. Do obowiązków animatora czasu wolnego  wchodzi organizacja wieczornych przedstawień dla gości hotelowych (np. mini disco, bingo, zabawy i gry zespołowe, przedstawienia), taniec, śpiewanie. Praca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Garden Hotels poszukuje również animatorów i instruktorów sportowych (np. fitness, aerobik, step, pilates, nordic walking, tenis, tai chi i inne).

Zatrudnienie obejmuje okres od połowy kwietnia do końca października 2019 i jest poprzedzone miesięcznym szkoleniem. Proponowane miesięczne wynagrodzenie 1,500 € brutto. 

Czytaj więcej