Czytasz: Poznaj wynik egzaminu gimnazjalnego 2017

Poznaj wynik egzaminu gimnazjalnego 2017

Od północy wyniki do zobaczenia

Już od północy gimnazjaliści mogą sprawdzić, jak poszło im na egzaminie. Wyniki egzaminów gimnazjalnych dla uczniów z naszego województwa dostępne są na stronie Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Jaworznie.

Jak sprawdzić wynik?

Wystarczy wejść na stronę www.oke.jaworzno.pl i kliknąć zakładkę wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2017. Następnie system poprosi o login i hasło.

Login to nic innego jak numer PESEL, natomiast hasło każdy z uczniów otrzymał w szkole. W wypadku zgubienia hasła należy zwrócić się do szkoły o jego ponowne wydanie. Po wpisaniu potrzebnych danych system wyświetli wynik egzaminu.

Warto pamiętać, że strony OKE mogą być obecnie przeciążone i logowanie się może wymagać cierpliwości. Co jednak najważniejsze, egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, ale jego wynik może okazać się przepustką do wybranej przez gimnazjalistę szkoły średniej.

JAK POSZŁO?


Uczniowie III klas gimnazjów, którzy w kwietniu przystąpili do obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 69 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki - 47 proc. - podała w piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie średni wynik uzyskany przez uczniów to 59 proc. punktów, a za zadania z przedmiotów przyrodniczych (czyli biologii, chemii, fizyki i geografii) - 52 proc. punktów.

Języki obce

Gimnazjaliści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Przeprowadzany był on na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 67 proc. punktów, z niemieckiego - 54 proc., z rosyjskiego - 60 proc., z francuskiego - 69 proc., z hiszpańskiego - 65 proc., z włoskiego - 65 proc. 

Średni wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego to 49 proc. punktów, z niemieckiego - 41 proc., z rosyjskiego - 38 proc., z francuskiego - 78 proc., z hiszpańskiego - 70 proc., z włoskiego - 62 proc.

Czytaj więcej