Czytasz: Poznaj bohaterów ze Śląskiego

Poznaj bohaterów ze Śląskiego

Lokalni bohaterowie, mieszkańcy naszego województwa, razem z Jurkiem Owsiakiem zapraszają na inspirujące spotkanie.

Mają różne doświadczenia i marzenia, są w różnym wieku, ale łączy ich jedno – Śląskie, w którym mieszkają i w którym działają. Poznajmy trzydziestu Lokalnych Bohaterów, którzy inspirują całe województwo.

Jak dojść do celu i robić swoje?

Poznamy liderów społecznych, czyli najbardziej wyraziste postaci, które zostały zgłoszone do akcji organizowanej przez Urząd Marszałkowski przez mieszkańców naszego regionu. Towarzyszyć im będzie gość specjalny wydarzenia - Jurek Owsiak, który od dziennikarza radiowego i telewizyjnego oraz organizatora koncertów rockowych przeszedł drogę do szefowania wymyślonej przez siebie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Opowiedzą, jak krok po kroku dochodzić do celu i robić swoje. Jak wspólnie pracować. W jaki sposób motywować innych do działań społecznych. Odkryją tajemnice efektów tej pracy.

Bohaterowie ze Śląskiego

„Chodzącą inspiracją” może być Artur Szaflik z katowickiej Fundacji Leżę i Pracuję. Na spotkaniu opowie o życiu przed i po wypadku, w wyniku którego zmiażdżył dwa kręgi szyjne i przestał chodzić. A także o pierwszej agencji marketingowej zatrudniającej osoby niepełnosprawne, której jest współtwórcą.

Niepokorny urzędnik z Rajczy, Szymon Waluś, co roku współorganizuje akcję „Czyste Beskidy”, przewodniczy Fundacji Energia Społeczna, jest współtwórcą Towarzystwa Sportów Górskich Młóckarnia. Maluje, fotografuje, wspina się… i jest tatą.

Trzy dziewczyny - siostry Wiktoria i Marta Linek oraz ich koleżanka Paulina - tworzą trio smyczkowe Apassionato. Lubią grać „pierwsze skrzypce”, dlatego w Raciborzu wzięły udział w Lekcjach Obywatelskich. Założyły muzyczne trio i rozpoczęły podróż po świecie.

Bohaterów poznamy w Muzeum Śląskim

7 grudnia w Muzeum Śląskim będzie można osobiście porozmawiać nie tylko z Lokalnymi Bohaterami z województwa śląskiego, ale i z Jurkiem Owsiakiem, który im będzie towarzyszyć.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16. By wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się na stronie turozmawiamy.slaskie.pl. Udział jest bezpłatny. Mobilna wystawa fotograficzna, która zaprezentowana zostanie w Katowicach, pojedzie też do Częstochowy, Bielska-Białej i Rybnika. Trzydziestu Lokalnych Bohaterów pozna więc nie tylko Jurek Owsiak, ale i mieszkańcy województwa śląskiego.

Dodatkowo powstanie dostępna dla wszystkich księga motywacji, czyli instrukcja „jak zmienić świat” składająca się z autorskich internetowych wykładów wybranych bohaterów oraz dziesięciu filmów przedstawiających ich działania.

Czytaj więcej