Czytasz: W piątek pożegnanie lata w Gliwicach

W piątek pożegnanie lata w Gliwicach

Wystąpi Zalewski, LemON i Kombii

W piątek o godz. 18 na placu Krakowskim w Gliwicach koncert Krzysztofa Zalewskiego rozpocznie tegoroczne pożegnanie lata.

Gwiazda ma na swoim koncie trzy solowe albumy i współpracę z takimi muzykami jak Tomasz Organek, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska, Hey czy Męskie Granie Orkiestra. Na koncertach łączy rockową energię ze stylistyką pop, odważnie mieszając muzyczne style.

Czytaj także: „Czas na Fest”! Tyskie Beerfest już za kilka dni!

Po Zalewskim na gliwickiej scenie pojawi się LemON. To poprockowy zespół muzyczny, który wydał cztery płyty, dwie z nich pokryły się złotem, a jedna platyną. W utworach LemONa słychać również inspiracje łemkowskie – wszystko za sprawą Igora Herbuta, lidera i wokalisty zespołu, stuprocentowego Łemka. Muzyk swój warsztat zdobywał śpiewając w cerkiewnych chórach. Zespół współtworzą: Tomasz Waldowski (perkusja), Piotrek Rubik (gitara), Piotr Walicki (instrumenty klawiszowe) i Piotr Kołacz (gitara basowa).

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Kombii. Duet Skawiński & Tkaczyk wykonuje przeboje ze złotego okresu Kombi („Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous”) i nowe utwory.
Wstęp na imprezę jest wolny.

Czytaj więcej