Czytasz: Gigantyczny pożar w Żywcu! Trwa dramatyczna akcja ratunkowa [WIDEO]

Gigantyczny pożar w Żywcu! Trwa dramatyczna akcja ratunkowa [WIDEO]

Dramatyczny wieczór z Żywcu. Przy ulicy Stolarskiej trwa akcja gaszenia najpoważniejszego pożaru od lat.

Aktualizacja 23:30

W wyniku akcji, poparzony został jeden z ponad stu strażaków pracujących na miejscu. Zabrała go karetka. Poza nim, na razie na szczęście nie ma żadnych ofiar.

Nadal jest ryzyko rozszczelnienia i wybuchu kolejnych zbiorników, choć, zdaniem straży pożarnej, sytuacja nie powinna wymknąć się spod kontroli.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Płonie rozlewnia rozpuszczalników wraz z magazynem, a ogień zajął teren około 600 metrów kwadratowych. Błyskawicznie rozprzestrzeniający się pożar zajął zaparkowane w sąsiedztwie samochody, wiemy też o wybuchu kilku butli gazowych.

- Na miejscu pracuje aktualnie 28 zastępów straży pożarnej z całego województwa, czyli ponad stu strażaków - relacjonował aspirant sztabowy Marek Tetłak w rozmowie z TVN24. - Wygaszanie potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin - dodał.

Na razie nie wiemy dokładnie, jakie substancje są składowane w rozlewni chemikaliów. Nie wiadomo też, jaka jest przyczyna tego tragicznego zdarzenia - prokuratura i policja z dochodzeniem muszą poczekać na wygaszenie pożaru.

Nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rozlewnia znajduje się w niezamieszkałej dzielnicy przemysłowej. Będziemy informować dalszym przebiegu akcji.

Zobacz filmy z miejsca zdarzenia:

Czytaj więcej