Czytasz: Pożar w Domu Dziecka: Dzieci nie wrócą do domu (AKTUALIZACJA)

Pożar w Domu Dziecka: Dzieci nie wrócą do domu (AKTUALIZACJA)

Nikt nie ucierpiał i sytuacja jest już opanowana.

Aktualizacja:

Inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że konieczny jest remont budynku Domu Dziecka w Zabrzu. Obiekt nie został wyłączony z użytkowania, ale jego mieszkańcy nie mogą póki co do niego wrócić. Podopieczni zabrzańskiej placówki zostali zakwaterowani w hotelu Pogoń.

Przyczyny pożaru wciąż nie są znane, ale bierze się pod uwagę chociażby zwarcie instalacji elektrycznej.

Wcześniej pisaliśmy:

Ponad 20 osób – dzieci i opiekunów – musiało w środę wieczorem opuścić dom dziecka w Zabrzu po tym, jak w jednym z pomieszczeń doszło do pożaru. Nikt nie ucierpiał i sytuacja jest już opanowana, jednak najbliższą noc dzieci będą musiały spędzić w innym budynku.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej st. kpt. Aneta Gołębiowska przekazała PAP, że do pożaru doszło w domu dziecka przy ul. Park Hutniczy.

fot. PSP Zabrze

Kpt. Wojciech Strugacz z zabrzańskiej straży pożarnej sprecyzował, że chodzi o wolno stojący budynek, w którym na co dzień mieszka ponad dwadzieścioro dzieci. W chwili wybuchu pożaru 19 z nich było wewnątrz budynku, pozostałe wracały z treningu. Wszyscy, którzy byli w środku - także dwie opiekujące się dziećmi osoby - opuścili dom nie doznając żadnych obrażeń.

Informację o pożarze strażacy otrzymali przed 20 – poinformowała o tym automatyczna sygnalizacja, zainstalowana w doku dziecka. Na miejsce od razu przyjechały cztery zastępy straży, wówczas już wszyscy mieszkańcy domu byli na zewnątrz.

- Ogień wydobywał się już z okna jednego z pomieszczeń na pierwszym piętrze. Strażacy podali dwa prądy wody po klatce schodowej do tego pomieszczenia i szybko udało się opanować pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia poza to pomieszczenie - relacjonował Strugacz.

Cały budynek jest zadymiony, wysoka temperatura zniszczyła część instalacji, także na korytarzu. Dlatego najbliższą noc dzieci spędzą prawdopodobnie w jednym z zabrzańskich hoteli. Inspektor nadzoru budowlanego oceni czy i kiedy obiekt będzie nadawał się do zamieszkania.

Przyczyna powstania pożaru nie jest na razie znana. (PAP)

autor: Krzysztof Konopka

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje

Czytaj więcej

#zabrze #dom dziecka #pozar