Czytasz: Powstanie Galeria Wiślanka
W tym mieście nie było dotąd takiej galerii.

Centrum handlowe Galeria Wiślanka powstanie w Żorach. Inwestorem jest spółka Błysk Investment Group. Do tej pory w tym mieście nie było takiego parku handlowego. Galeria Wiślanka zaoferuje klientom około 60 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Będzie tu też duży market spożywczy i pierwsze w mieście wielosalowe kino.

Kompleks handlowy powstanie przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935, która jest częścią obwodnicy miasta i drogi krajowej nr 81, nazywanej Wiślanką. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się hipermarket Auchan, market Leroy Merlin, Decathlon oraz restauracja McDonald’s.

Otwarcie galerii zaplanowano na pierwszą połowę 2019 roku. Inwestorem projektu jest spółka inwestycyjna Błysk Investment Group. Koncepcję architektoniczną opracowuje pracownia architektoniczna Mofo Architekci z Krakowa, która ma w swoim porfolio inne obiekty handlowe m.in. Atrium Felicity w Lublinie czy Focus Park Bydgoszcz. Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Galerii Wiślanka odpowiada firma Mallson Polska.

Czytaj więcej