Czytasz: Powiedz coś o Katowicach. Powstanie z tego wyjątkowy film

Powiedz coś o Katowicach. Powstanie z tego wyjątkowy film

Przez trzy dni ekipa filmowana podróżować będzie po całych Katowicach. Daj się nagrać!

Czym są dla ciebie Katowice? Ekipa filmowa w ramach akcji PopKoolTour zada to pytanie setkom osób. Zapyta młodszych i starszych. Mieszkańców i przyjezdnych. Osoby znane i te zupełnie anonimowe. Powód? - To ludzie definiują miasto. Dzięki wypowiedziom bohaterów filmu, powstanie coś w rodzaju manifestu - mówi Dawid Prymas, rzecznik prasowy Galerii Katowickiej, inicjatora projektu.

Spotkasz ich w każdej dzielnicy. I nie tylko

Operatorzy w teren już wyruszyli. W czwartek odwiedzą Nikiszowiec, Giszowiec, Janów, Bogucice, Dąbrówkę Małą i Wełnowiec. W piątek w godzinach od 15 do wieczora chętnych na krótkie wypowiedzi szukać będą na terenie osiedla Paderewskiego, w Dolinie Trzech Stawów, Brynowie, Bażantowie, parku Kościuszki, a także w dzielnicach: Piotrowice, Ochojec, Ligota i Panewnicki. W sobotę odwiedzą Katowicką Strefę Kultury, Park Śląski, osiedle Tysiąclecia, Dąb i Józefowiec. - To będzie prawdziwy tour po mieście - przyznają. - Wszystko po to, by o Katowice zapytać wszędzie – dodają z uśmiechem przedstawiciele ekipy filmowej.

Poza wypowiedziami nagrywać będą też dźwięki. - Jeśli ktoś zaproponuje, by nagrać dźwięk drzwi, które skrzypią od wielu lat, chętnie to zrobimy - zaznaczają.

Siedzi w wannie i czyta gazetę. W środku galerii

Ci, którzy chcą wcielić się w role aktorów, drugą część ekipy PopKoolTour spotkają codziennie przy Galerii Katowickiej (lub w środku w sytuacji niepogody). Na pytanie czym są dla was Katowice, odpowiedzieć będzie można w piątek w godz. od 11 do 19 i w sobotę od 14 do 21. Finałem będzie niesamowity film. Galeria pokaże go w przyszłym tygodniu, w czwartek 24 maja, na fasadzie centrum handlowego. - Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Można w ten sposób stać się częścią historii - zaznaczają organizatorzy projektu.

Tymczasem do uczestnictwa wPopKoolTour zachęca też… kąpiący się aktor. Na poziomie zero w galerii stanęła bowiem… imitacja łazienki.

Czytaj więcej