Czytasz: Wypadek na autostradzie A1. Jedna osoba nie żyje [AKTUALIZACJA]

Wypadek na autostradzie A1. Jedna osoba nie żyje [AKTUALIZACJA]

Tragiczne skutki czwartkowego wypadku.

Aktualizacja:

W wyniku wypadku na A1 zginęła 46-letnia pasażerka seata. Kobiety nie udało się uratować, pomimo starań lekarzy. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Wcześniej pisaliśmy:

Na drodze A1, kilkaset metrów za węzłem Rybnik w kierunku Gliwic, doszło do poważnego wypadku. Samochody zderzyły się na 15 kilometrze autostrady A1 w kierunku na Łódź.

Kierująca seatem jechała środkowym pasem drogi. Postanowiła zjechać na lewy pas. Zajechała tym samym drogę kierującemu mercedesem. Kierowca zjechał z drogi i uderzył w barierki. Odbił się od nich i wrócił na jezdnię, po czym uderzył w seata, który chwilę wcześniej zajechał mu drogę. Seat uderzył w daihatsu oraz w ciężarowego mana.

Na drodze wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Cztery osoby są poszkodowana. Jedna osoba jest reanimowana.

- Kobieta, która prowadziła seata została śmigłowcem przetransportowana do szpitala. Pasażerka tego samochodu została karetką przewieziona do szpitala - mówi Anna Karkoszka, oficer prasowa rybnickiej Policji.

Autostrada jest całkowicie zablokowana w stronę Gliwic. Tworzą się korki. Policja na węźle w Bełku kieruje objazdy drogą 925 na Bełk lub Stanowice.

Zdjęcie: Michał Marcisz, Informacje Drogowe Śląsk i Okolice

Czytaj więcej