Czytasz: Potrącił dziewczynkę, jej dziadka i uciekł [WIDEO]

Potrącił dziewczynkę, jej dziadka i uciekł [WIDEO]

Piesi przechodzili przez jezdnię na zielonym świetle. Nie mieli szans na ucieczkę.

W sobotę, około godz. 18:00 na ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich doszło do bardzo groźnego wypadku. Jadący od Świerklańca kierowca volkswagena polo, zignorował sygnalizację świetlną i wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Potrącił 13-latkę, jej dziadka i odjechał. 

Przejście, na którym doszło do potrącenia objęte było monitoringiem.  Na nagraniu widać, że piesi, którzy przechodzili przez jezdnię na zielonym świetle, kompletnie nie spodziewali się takiej sytuacji i nie zdążyli uniknąć potrącenia. 

Kierowca porzucił uszkodzony samochów. Policja wpadła na trop 52-latka w Łodzi. Jeszcze tego samego dnia doprowadzono go do Piekar Śląskich.

Podejrzany usłyszał zarzut potrącenia dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za to, że nie udzielił pomocy poszkodowanym. 52-latek może spodziewać się wyższego wyroku, bowiem był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.