Czytasz: Potrącenie i strzelanina. Szuka go teraz cała śląska policja

Potrącenie i strzelanina. Szuka go teraz cała śląska policja

Nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjanta. A gdy usłyszał strzały, dodał gazu. Kierowcy z Gaszowic szuka teraz policja.

W czwartek po południu, policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy pełnili służbę na terenie gminy Gaszowice. Około 16.20, na ulicy Radoszowskiej w Szczerbicach, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem. - Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się, dawanych przez umundurowanych stróżów prawa poruszających się oznakowanym radiowozem, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej i zaczął uciekać - mówi oficer prasowy rybnickiej policji.

Chciał rozjechał policjanta. Drugi sięgnął po broń

mundurowi ruszyli za nim w pościg, który przeniósł się na ulice Rybnika, a następnie do Rydułtów na ulicę Piecowską. - Właśnie na tej ulicy uciekinier zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd. Gdy policjanci wyszli z radiowozu, chcąc go zatrzymać, ten gwałtownie ruszył i potrącił jednego z mundurowych. Drugi z policjantów użył broni służbowej, oddał kilka strzałów w stronę pojazdu. Kierowca passata dodał wtedy gazu.

50-latek jest znany policjantom

Mundurowi zapamiętali jednak numery rejestracyjne pojazdu, co w trackie dalszych czynności pozwoliło na ustalenie właściciela pojazdu. Ranny policjant trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po udzieleniu pomocy lekarskiej, opuścił szpital. Policjantom biorącym udział w tej interwencji udzielono pomocy psychologa. Na miejsce zostały skierowane kolejne patrole oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Rozpoczęły się poszukiwania kierującego passatem.

Jego auto zostało odnalezione przez rybnickich mundurowych na terenie Rydułtów. - Za zgodą prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim, opublikowaliśmy wizerunek oraz dane tego mężczyzny. To 50-letni mieszkaniec Rydułtów. Mężczyzna jest znany policji. Na początku zeszłego roku stracił on prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - mówi oficer dyżurny.

fot: policja Rybnik, na zdjęciu poszukiwany Zbigniew PAWLASZCZY, 50 lat, zamieszkały w Rydułtowwach.

Czytaj więcej