Czytasz: Kolejny wstrząs na Śląsku. Nie żyje górnik [AKTUALIZACJA, WIDEO]

Kolejny wstrząs na Śląsku. Nie żyje górnik [AKTUALIZACJA, WIDEO]

Ziemia zatrzęsła się w Mysłowicach.

Aktualizacja sobota 10 listopada godz. 15:00:

Odnaleziono poszukiwanego górnika, niestety 35-letni mężczyzna nie żyje. Zmarł wskutek doznanych obrażeń. Akcja poszukiwawcza trwała kilka godzin.

Dwaj ranni w wyniku tąpnięcia górnicy to mężcztyźni w wieku 35 i 45 lat. Są hospitalizowani w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu i w szpitalu w katowickich Murckach.

- Doszło do silnego wstrząsu 665 metrów pod ziemią, w wyniku którego wyrobisko uległo częściowemu zniszczeniu i trzech z 20 pracowników, którzy przebywali w tym rejonie doznało obrażeń, w tym jeden obrażeń śmiertelnych – poinformował Piotr Bojarski, wiceprezes zarządu Polskiej Grupy Górniczej. Do zdarzenia doszło po godz. 10 w kopalni Mysłowice-Wesoła.

wideo: TVN24/x-news

Aktualizacja sobota 10 listopada godz. 14:00:

Ranni w wyniku wstrząsu zostali dwaj górnicy, są poddawani badaniom. W sumie z rejonu tąpnięcia wyprowadzono 20 górników, cały czas trwa akcja poszukiwawcza jednego z nich.

Aktualizacja sobota 10 listopada godz. 12:00:

Kolejny w ostatnich dniach wstrząs na Śląsku. Tym razem tąpnięcie miało miejsce w sobotę rano w kopalni Mysłowice Wesoła. Z kopalni ewakuowano górników. Los jednego z nich jest nieznany, trwa akcja poszukiwawcza.

Aktualizacja godz. 21:55

- Do wstrząsu doszło na poziomie 1050 m. w KWK Budryk w Ornontowicach. Do wstrząsu doszło w rejonie czynnej ściany. Po wstrząsie załogę wycofano, nie ma żadnych osób poszkodowanych - informuje dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. 

To jeden z najsilniejszych wstrząsów, do jakich doszło w tym roku na Śląsku.

Aktualizacja godz. 21:40

Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski przekazał w rozmowie z TVN24, że wstrząs nie miał miejsca w żadnej kopalni należącej do spółki.

Aktualizacja godz. 21:35

Nieoficjalnie - epicentrum wstrząsu mogło być w KWK Budryk w Ornontowicach. Na razie nie potwierdza tego jednak ani Wyższy Urząd Górniczy ani Jastrzębska Spółka Węglowa.

Aktualizacja godz. 21:10:

Według międzynarodowego serwisu VolcanoDiscovery wstrząs miał siłę 3,9 stopnia w skali Richtera. Wciąż nie wiadomo, gdzie dokładnie było epicentrum.

Wcześniej pisaliśmy:

Do wstrząsu doszło około godziny 20:20.  

Jak informują nasi czytelnicy, wstrząs odczuli mieszkańcy m.in. Rybnika, Żor, Katowic, Tychów, są też sygnały od mieszkańców Orzesza, Wodzisławia, Łazisk Górnych.

Wyższy Urząd Górniczy nie ma jeszcze informacji, gdzie było epicentrum wstrząsu.

 Wkrótce więcej informacji.