Czytasz: Poszukiwany Tomek Wilmowski

Poszukiwany Tomek Wilmowski

A poszukiwania ruszają w sobotę w budynku starej stolarni przy Muzeum Śląskim.

Start o 10:00, wtedy też nastąpi oficjalne otwarcie stolarni, a tam trafimy do świata niezwykle poczytnych powieści autorstwa Alfreda Szklarskiego, w którym głównym zadaniem będzie znalezienie Tomka. 

„Na tropie Tomka” to nowoczesna przestrzeń edukacyjna dla rodzin z dziećmi, w której odnajdą swoje miejsce zarówno dziadkowie, rodzice, jak i najmłodsi członkowie rodziny.


- Na uczestników czeka wiele twórczych wyzwań. Dzieci będą mogły poznać bogate tradycje odległych kultur, jednocześnie dobrze się bawiąc, a wszystko to odbywać się będzie w przyjaznym otoczeniu pobudzającym zmysły, wspomagającym naturalną pomysłowość i zachęcającym do współpracy – opowiada Adam Pisarek, kurator wystawy.

Inspirując się postacią Tomka Wilmowskiego, młodego bohatera powieści Alfreda Szklarskiego, zaprojektowano miejsce, którego celem jest łączenie pokoleń i wspólne odkrywanie świata za pomocą zmysłów i twórczych wyzwań.

- Gościom, którzy staną przed koniecznością rozwiązania zagadki, gdzie zniknął Tomek, nie pozostaje nic innego, jak spakować plecak i wyruszyć całą rodziną na wyprawę poszukiwawczą tropem Tomka, odwiedzając miejsca, które opisał Alfred Szklarski - zapewniają organizatorzy. 

Zobacz także: PO PRZYGODĘ DO STOLARNI

Muzeum zaprasza dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami. Aby rozpocząć podróż, należy kupić bilet (rodzinny, indywidualny lub dla osób z Kartą Dużej Rodziny) na konkretną godzinę.

Wystawę można zwiedzać indywidualnie w weekendy, święta, wakacje i ferie, a także w czasie roku szkolnego od wtorku do piątku od godziny 16.00.

Z kolei grupy zorganizowane muzeum zaprasza do zwiedzania połączonego z zajęciami edukacyjnym w czasie roku szkolnego w godzinach 10.00–15.00. Szczegółowy cennik oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Muzeum Śląskiego. Bilety można kupić w systemie online lub w kasach Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Czytaj więcej