Silesion.PL

serwis informacyjny

Posiadanie ubezpieczenie OC to nie wszystko

Posiadanie ubezpieczenie OC to nie wszystko

Posiadanie ubezpieczenie OC to nie wszystko

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdów mechanicznych) jest obowiązkowe i regulowane ustawą. OC musi wykupić każdy posiadacz pojazdu, gdyż stanowi ono zabezpieczenie finansowe skutków ewentualnej kolizji czy wypadku. W tym przypadku chodzi o szkody spowodowane u innych uczestników ruchu drogowego.

Zakres ubezpieczenia OC jest z góry określony, dlatego warto wziąć pod uwagę opcje ubezpieczeń dodatkowych do OC, które oferuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Na podstawie takiej rozbudowanej oferty, sprawdzając zakres ochrony i wysokość składki możesz trafić na najlepszą ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego, skrojoną do Twoich potrzeb. Taka polisa zabezpieczy Cię przed finansowymi skutkami wielu nieprzyjemnych zdarzeń na drodze.

Autocasco i inne ubezpieczenia komunikacyjne

Autocasco to w zasadzie podstawa. Często słyszymy zwrot OC/AC pokazujący integralność i uzupełnienie jednego ubezpieczenia drugim. AC przyda się w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji związanych z Twoim pojazdem. Przykład? Uszkodzenie własnego samochodu podczas stłuczki, szkoda parkingowa (gdy np. uderzysz w słupek lub latarnie podczas parkowania) czy skutek działań ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. O co możesz uzupełnić OC i AC? Wśród dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych mogą się znaleźć m.in.

  • Assistance, czyli pomoc w przypadku nieprzewidzanego zdarzenia na drodze (m.in. holowanie i naprawa),
  • Ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków), czyli ochrona zdrowia oraz życia kierowcy i pasażerów,
  • Ochrona prawna
  • Ochrona zniżek (brak wpływu ewentualnych szkód na wysokość zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia)
  • Ubezpieczenie GAP (utrzymanie wartości pojazdu pomimo szkody)
  • Ubezpieczenie szyb
  • Ubezpieczenie opon
  • Ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego

Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych i dobierz te, których potrzebujesz. To najlepszy sposób na przygotowanie się na nieprzewidziane zdarzenia na drodze. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/samochod/

Przygotowanie do jazdy, sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, wystrzeganie się błędów na drodze i nieuwagi oraz ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego. To najważniejsze elementy bezpiecznego poruszania się po drogach. Nie należy również zapominać o kompleksowym ubezpieczeniu składającym się z OC, AC, Assistance, NNW i wielu opcji dodatkowych. W ten sposób możemy przygotować się na to, co nieprzewidziane. Warto o tym pamiętać.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author