Czytasz: "Tak to jest, gdy się tępo czemuś służy"

"Tak to jest, gdy się tępo czemuś służy"

Szymon Giżyński kontynuuje tradycję dziwnych wystąpień w Sejmie. Tym razem nie było oklasków.

Z czego słynie poseł Szymon Giżyński? W pamięci mieszkańców Częstochowy zapisał się obietnicami przywrócenia województwa częstochowskiego. Sukcesu na tym polu nie będzie, przynajmniej w tej kadencji. Poseł szybko się z tym pogodził. Na swoim koncie ma pięćdziesiąt wystąpień w czasie posiedzeń Sejmu.  Daje mu to aktualnie 212. miejsce wśród posłów. Nie upomina się o obiecane województwo. Problem w tym, że aż 44 to krótkie wystąpienia o...

Właśnie o czym?

Poseł PiS wchodzi na mównicę i wygłasza kilkuzdaniowe senstencje. Wykorzystuje fraszki, wiersze, cytaty uznanych twórców i przekształca je. Ich treść ma, jego zdaniem, komentować sytuację polityczną. Na pewno wywołują wesołość jego partyjnych kolegów. Czy blisko 25 tys. wyborców "posła-żartownisia" jest do śmiechu?

Wystąpienie z 21 marca

"Na motywach wiersza ˝Róża˝ Joanny Kulmowej.

Róża, Europejskiej Unii służąc wiernie, postanowiła stępić dla niej ciernie. Atoli na dalszych tępoty etapach postradała kompletnie barwę, kształt i zapach, co równa się unicestwieniu róży. Tak to jest, gdy się tępo czemuś służy. Dziękuję. 

Oświadczenie z 9 stycznia

Z Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ˝Rozmowa partii˝:

Słuchaj, jak ty masz na imię?/ Nowoczesna. A ty?/ PO./ Tośmy z jednej rodziny olbrzymiej. Pogadajmy o naszych sprawach. Co tam u was?/ Robota w rękach się pali. Żeby nam Abdullach wreszcie zaczął zaglądać do okien. Żeby poparcie Berlina wciąż było dla nas wysokie.

Wystąpienie z 6 grudnia 2017

Antysystemowość według Antoniego Słonimskiego i Kukiz’15:

˝Wychylałem się, wychylam i będę się wychylał. Ale za burtę nie skoczę˝. Zawsze twierdziłem, iż Pawła Kukiza i Adama Michnika łączy coś fundamentalnego.

Czytaj więcej