Czytasz: Poseł PiS oskarża prezydentów o zmowę! Ostra riposta Chęcińskiego

Poseł PiS oskarża prezydentów o zmowę! Ostra riposta Chęcińskiego

Wojciech Szarama zarzuca trzem prezydentom zmowę i działanie na szkodę metropolii. Będzie interwencja rządu?

Wojciech Szarama na antenie Radia Katowice zapowiedział możliwą interwencję rządu w sprawy metropolii. O co poszło? O pieniądze. Zdaniem jednego z liderów PiS, Metropolitalny Fundusz Solidarności to nic innego jak rozdawanie pieniędzy niezgodnie z ustawą i statutem.

 

- Interwencja rządu jest wskazana. Pieniądze, które przychodzą do metropolii mają być pieniędzmi na rozwój infrastruktury drogowej, na planowanie przestrzenne, a nie na to, żeby rozdawać te pieniądze tym gminom, które są najbardziej spolegliwe wobec Zarządu metropolii - powiedział Wojciech Szarama w porannej audycji.

Poseł zarzucił prezydentom Gliwic, Sosnowca i Tychów zmowę i rozgrywanie metropolii pod swoje dyktando. Zdaniem Wojciecha Szaramy, Zygmunt Frankiewicz, Arkadiusz Chęciński i Andrzej Dziuba zawarli koalicję, której celem nie jest rozwój metropolii, bo… „nie są zainteresowani wzmocnieniem pozycji Katowic”.

- Kolejne ruchy personalne wskazują, że ci ludzie nie chcą nowego otwarcia, nie chcą dobrej zmiany, tylko chcą zabezpieczyć swoje własne małe interesy - zarzucał Szarama .

Wojciech Szarama zapowiedział, że jeżeli zarząd metropolii się nie opamięta i nie zacznie realizować zadań zapisanych w ustawie, to „rząd będzie musiał rozmawiać z prezydentami i z zarządem metropolii o tym w jaki sposób prawo realizować, a nie w jaki sposób prawo obchodzić”. W Radiu Katowice poseł zasugerował, że zarządowi być może będzie musiał pomóc minister infrastruktury.

Zdaniem Arkadiusza Chęcińskiego poseł PiS "stracił kontakt z rzeczywistością". 

- Nie sądziłem, że wspieranie mniejszych Gmin można uznać za kolesiostwo. To kolejna próba zawłaszczenia samorządu przez centralne planowanie - pisze prezydent Sosnowca na twitterze. - Panie Pośle, marzę o Pana interwencji u Ministra Infrastruktury, może w końcu zrobi Pan coś dla mieszkańców naszego regionu i upomni się o fundusze na kolej metropolitalną?

Czytaj więcej