Czytasz: Pościg w Katowicach: pijany kierowca wjechał w radiowóz!

Pościg w Katowicach: pijany kierowca wjechał w radiowóz!

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 41-letni mieszkaniec Katowic. Mężczyzna kierując skuterem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policjantami z drogówki.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzili działania pn. "Trzeźwość". W pewnym momencie na ul. Michejdy zauważyli kierującego skuterem, który zaczął wyprzedzać kolumnę pojazdów, które stały do kontroli.

Widząc to funkcjonariusze dali sygnał kierowcy skutera do zatrzymania się. Ten jednak zignorował go i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i błyskowe i kontynuował ucieczkę. W pewnym momencie zjechał na stację paliw, a następnie na teren salonu samochodowego, gdzie uderzył w radiowóz, odbił się od niego i ruszył w dalszą ucieczkę. Chwilę później został zatrzymany na ulicy Ścianowej. Jak się okazało - był kompletnie pijany.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organiźmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko z jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji, ale również za nie zatrzymanie się do kontroli.

Zgodnie z nowelizacją przepisów, nie zatrzymanie się do kontroli traktowane jest jako przestępstwo, za które grozi kara nawet pięciu lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komisariatu VII Policji w Katowicach. O dalszym losie 41-latka zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

źródło: http://katowice.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej