Czytasz: Poranne przymrozki w maju
Na ciepłe poranki trzeba jeszcze poczekać. Teraz warto przypomnieć sobie o czapce i odmrażaczu.

Od nocy utrzymują sie ujemne temperatury. Termometry nad ranem wskazywały w naszym regionie 3, a nawet 4 stopnie na minusie. Podobnie może być jutro. W ciągu dnia temperatura wzrośnie, ale mrozy jeszcze nas nie opuszczą. 12 maja rozpocznie się czas "zimnych ogrodników" poranki mogą być chłodne.

IMGW informuje, że obecnie pogodę w Polsce kształtują płytki ośrodeki niżowe przemieszczający się znad południowo-zachodniego Bałtyku nad Litwę, jedynie początkowo południowo-wschodnia część kraju jest jeszcze na skraju wyżu z centrum nad Rumunią. Z zachodu napłynie powietrze polarno-morskie i przyniesie przymrozki. 

Prognoza pogody środa, 10 maja

W środę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; na południowym wschodzie, początkowo miejscami rozpogodzenia. Na północy i w pasie dzielnic centralnych okresami opady deszczu, na południu opady jedynie miejscami. Temperatura maksymalna przeważnie od 6 do 10 st. C, na południu wyższa, od 9 do 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu po północy miejscami małe. Na północy, wschodzie i w centrum miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie oraz w dolinach sudeckich i na Podhalu od 0 do 2 st. C, miejscami przygruntowe przymrozki do -2 st. C. Na pozostałym obszarze od 2 do 6 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich.

Prognoza pogody czwartek, 10 maja

W czwartek na południu, na Ziemi Lubuskiej i na południu Wielkopolski zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i umiarkowane, miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st. C na północnym wschodzie, w centrum około 14 do 19 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych i wschodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego i wtedy opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu rozpogodzenia. Opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza pogody Katowice 

Czytaj więcej