Czytasz: To nie żart. Popek zakłada swoją partię. Dla kogo jest "Młoda Polska"?

To nie żart. Popek zakłada swoją partię. Dla kogo jest "Młoda Polska"?

Popek Monster chce zamienić scenę muzyczną na... polityczną.

Paweł Mikołajuw, szerzej znany jako raper o pseudonimie Popek, postanowił założyć partię. Potrzebę powiewu świeżości na polskiej scenie politycznej, którego zobowiązuje się dostarczyć argumentuje prosto i zwięźle...

- Ja mam ku*** osobiście tego dość. Dlatego robię to dla dobra moich dzieci, waszych dzieci i zajmuję się polityką i otwieram partię Młoda Polska-mówił Król Albanii w opublikowanym manifeście politycznym umieszczonym na portalu YouTube.

Z pierwszą częścią zdania zgodzić się może część Polaków. Pytanie tylko, czy raperowi o określonym wizerunku uda się zaskarbić przychylność wyborców? Historia zna i pamięta przypadki wkroczenia ludzi ze świata sztuki do polityki czego przykładem może być Paweł Kukiz i ugrupowanie Kukiz’15. Czy partii Popka uda się utrzymać na scenie politycznej?

 

 

Młoda Polska, pokolenie kolumbów z Albanii

Ugrupowanie ma nazywać się Młoda Polska. Logo partii to profil orła w koronie. Nie wiadomo czy inspiracją dla kontrowersyjnego rapera było dwudziestolecie międzywojenne i szeroko pojmowany wówczas kryzys wartości i ideałów czy może polska odmiana modernizmu. Wiadomo jednak jaka jest wizja i intencje wykonawcy "Brudnej Diany".

- Oddając głos na Młodą Polskę, głosujecie na samych siebie. Ja musiałem zmienić swoje życie dla swoich dzieci i zamierzam zmienić ten kraj także swoich dzieci. Pamiętajcie, że ten kraj jest w naszych rękach. My jesteśmy właścicielami tego kraju i tylko my możemy coś w tym kraju zmienić - mówił Popek Monster.

Kim w zasadzie jest Paweł Mikołajuw ?

Urodził się w 1978 roku w Legnicy. Przez dziesięć lat od 2001 roku wchodził w skład grupy muzycznej “Firma”, potem był zmuszony wyemigrować do Wielkiej Brytanii. Wyjazd był motywowany jego problemami z prawem. Sądowe perypetie ciągnęły się za nim przez oskarżenie o kradzież z włamaniem. Polska policja ścigała go listem gończym . Nakaz aresztowania Popka Monstera uchylono w 2016 roku. Dwa lata przed tym zaczął udzielać się muzycznie jako Król Albanii czyli frontman zespołu hip-hopowego “Gang Albanii”. Poza kariera muzyczną jest również zawodnikiem MMA, stoczył walkę m.in. z Mariuszem Pudzianowskim. Jeśli nie jest kojarzony z walk i muzyki, część Polaków mogła poznać go dzięki programowi "Dancing with the stars" produkcji telewizji POLSAT. Poza tym jego znakami charakterystycznymi jest skaryfikacja twarzy i wytatuowane ciało oraz...gałki oczne.

Skąd w Popku Monsterze ambicje polityczne?

Jego zaangażowanie w polską politykę było widoczne od jakiegoś czasu. Sympatyzował z Januszem Korwinem-Mikke. Udzielał się również w grupach antysystemowców, których definiuje się jako banitów wyrwanych z łap systemu. Jego manifest opublikowany na platformie YouTube nie zawierał konkretnych postulatów i propozycji, ale z ciekawością będziemy obserwować jego poczynania i losy Młodej Polski.

 

Poczytaj więcej o