Silesion.PL

serwis informacyjny

Ponowne otwarcie Grape Hotel & Restaurant Wrocław z Orsonem Hejnowiczem

Ponowne otwarcie GRAPE HOTEL & RESTAURANT WROCŁAW z ORSONEM HEJNOWICZEM

Grape Hotel & Restaurant, 5-gwiazdkowy hotel we Wrocławiu, powraca po długiej przerwie, wprowadzając nową koncepcję z udziałem renomowanego szefa kuchni Orsona Hejnowicza. Położony w urokliwej willowej okolicy hotel przyciąga swoją kameralnością i unikalną ofertą, której głównym motywem jest otaczająca natura i wino. Nowe menu restauracji, która zostanie otwarta już w połowie lipca, oparte będzie na regionalnych produktach najwyższej jakości i ma na celu przywrócenie miłości Wrocławian do Restauracji Grape, zapewniając im niezapomniane smaki, piękny ogród i wyjątkową atmosferę.

Po ponad rocznej przerwie do grona 5-gwiazdkowych hoteli we Wrocławiu wraca słynny Grape. Hotel już zaczął przyjmować pierwszych gości, a w drugiej połowie lipca rusza restauracja. Nowa strategia obiektu w dużej mierze bazuje na jego dotychczasowych mocnych stronach, które cenili goście oraz rozwija koncept gastronomiczny.

Orson Hejnowicz w nowej roli szefa kuchni i dyrektora hotelu

Artysta kulinarny młodego pokolenia stawia na nowe wyzwanie na swojej drodze zawodowej, nowatorsko łącząc rolę szefa kuchni i dyrektora zarządzającego. Grape to kameralny hotel z 13 pokojami, oferujący wyjątkową w skali miasta atmosferę i ekskluzywną restaurację. Tylko patrząc na ten projekt w całości można zadbać o jego sukces, stąd świeże podejście w zarządzaniu, by stworzyć jeszcze bardziej satysfakcjonujące doświadczenia dla gości.

Nowa restauracja “GRAPE BY ORSON”

Menu jest oparte o na produktach lokalnych i będzie niebanalnym kolażem ekskluzywnych smaków i tradycji kulinarnych, które wynosimy z domu, z dzieciństwa… i które zawsze dobrze smakują. Polscy producenci tworzą dziś wyjątkową żywność, warto czerpać dumę z jakości ich produktów i doświadczać przyjemności w trakcie ich degustacji. W Grape chcemy ofertować to przeżycie kulinarne zarówno dla gości naszego hotelu jak i gości samej restauracji, m.in. dla Wrocławian, by podkreślić w jak wyjątkowym regionie mieszkają.

Hotel GRAPE

5-gwiazdkowy, stylizowany i kameralny hotel zlokalizowany w zabytkowej dzielnicy willowej, tuż przy kompleksie Hali Stulecia i wrocławskiego ZOO. Hotel mieści się w kamienicy z XIX wieku, z pięknym ogrodem, który jest do dyspozycji gości. Obiekt dysponuje własnym basenem, sauną i siłownią oraz niezależnym domkiem gościnnym – Cottage House Constantia, który jest wynajmowany na wyłączność. Grape to koncepcja hotelu i restauracji oparta na kulturze winiarskiej. Wino przeplata się tu w motywach menu, ale i jako kluczowy element stylizacji wnętrz. Pokoje, w każdym swoim detalu, wizualnie nawiązują do słynnych regionów upraw i produkcji wina na całym świecie. Hotel to nie tylko wnętrza ale i jego otoczenie, ogród, cisza i piękno natury, które jest kluczem do oferty hotelu i restauracji, i które można tu doświadczać dosłownie wszystkimi zmysłami.

Nowy operator

Obiektem zarządza nowy operator EXCLUSIVE Hotels, spółka która dołącza do już funkcjonującej marki EXCLUSIVE Aparthotel, która od ponad 10 lat, rozwija kulturę hotelarstwa apartamentowego we Wrocławiu, Warszawie i w Krakowie, zarządzając m.in. prestiżowym obiektem EXCLUSIVE Aparthotel | Wrocław Marina.

Orson Gaweł Hejnowicz – notatka biograficzna

Człowiek-instytucja, który praktycznie całe swoje życie, nie zważając na nic, poświęcił gastronomii. Jego historia zaczęła się 16 lat temu w Londynie, kroczyła przez wiele gwiazdkowych restauracji, w tym dwie uznane za najlepsze na świecie jak Noma i Geranium. Ostatnie lata, chociaż był głównie związany z Poznaniem, poświęcił na tworzenie nowych konceptów na teranie całego kraju. Jego pełnia smaku, ekspresja i nieszablonowe myślenie, wpisały się w kanon nowej fali polskiej gastronomii. Nie lubi fine dining’u, bo twierdzi, że neobistrowe spojrzenie na gastronomię, spełnia wszystkie elementy, które jedzenie może zapewnić, czyli: smak, wygląd, a przede wszystkim najedzenie do syta. Skąd tyle wie o Wrocławiu? – bo już tu mieszkał i pracował w 5-gwiazdkowym hotelu. Pochodzi z regionu, stąd szeroka wiedza i uznanie dla produktów Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej. Wraca by rozwinąć coś nowego, w lokalnej gastronomi, sztuce gościnności i we własnym życiu.
 

Zarząd EXCLUSIVE Hotels Sp. z o.o.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *