Czytasz: Ponad 80 zwierząt znajdzie nowy dom

Ponad 80 zwierząt znajdzie nowy dom

W Tarnowskich Górach zakończyła się budowa schroniska dla bezpańskich zwierząt.

To inwestycja warta prawie 1,2 mln zł!

Dzięki przedsięwzięciu psy i koty zamieszkujące dotychczas w prowadzonym przez Stowarzyszenia Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt” azylu przy Wiśniowej w Tarnowskich Górach znajdą nowy dom.

To placówka inna niż dotychczasowe. Będzie nowoczesna, wygodna i bezpieczna. W Ratuszu odbyło się uroczyste zawarcie umowy pomiędzy władzami miasta, a ,,Cichym Kątem".  Na oficjalne otwarcie musimy poczekac do grudnia. To wtedy zwierzątka zostaną przeniesione do nowej placówki. 

Każde zwierzę w azylu przy Wiśniowskiej, zawsze i o każdej porze mogło liczyć na dobro wolontariuszy. To dobrzy i opiekuńczy ludzie. Niestety, warunki były jednak bardzo skromne. 


- Nowy dom dla bezdomnych psów i kotów to nasze największe i wieloletnie marzenie. Pierwszy pomysł wybudowania schroniska w nowym miejscu pojawił się już 7 lat temu. Teraz, dzięki miastu, to marzenie udało nam się spełnić - mówi Anna Walczakowska, prezes „Cichego Kąta”.

Inwestycja objęła budowę parkingu, ogrodzenia, wybiegów dla psów, budynek administracyjno-gospodarczy, kojce dla zwierząt, wyposażone budy, oświetlenie, instalację wodociągową i elektryczną oraz nawierzchnie zewnętrzne. 

 Nowy dom znajdzie 45 psów i 37 kotów.