Czytasz: Ponad 6 tys. km i 130 miast. Wszystko dla poszkodowanych na służbie

Ponad 6 tys. km i 130 miast. Wszystko dla poszkodowanych na służbie

Policjanci z żywieckiej komendy oraz podległych komisariatów przyłączyli się do charytatywnej sztafety rowerowej „Mundur na rowerze”.

Ogólnopolska, charytatywna sztafeta rowerowa, w której uczestniczą mundurowi z całego kraju, zawitała również do Żywca. Jej trasa liczy 6130 km i przebiega przez 130 miast.

Celem przejechania tak długiego odcinka jest wsparcie dla st. sierż. Marcina Miniaka – policjanta Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego z łódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Mundurowi ci ucierpieli podczas interwencji, w czasie której doszło do wybuchu substancji pirotechnicznej.

Teraz ich koledzy z całej Polski będą „kręcić” tysiące kilometrów chcąc zadbać o ich powrót do zdrowia. Start sztafety „Mundurowi Mundurowym” rozpoczął się 22 maja 2018 roku w Białymstoku, a meta będzie w Łodzi. Zakończenie sztafety zaplanowane jest na dzień 30 czerwca 2018 roku.

W charytatywną sztafetę rowerową zaangażowali się również żywieccy policjanci i odebrali bransoletki symbolizujące sztafetową pałeczkę. Do ich przekazania doszło przed budynkiem Komendy Powiatowej w Żywcu. Następnie rowerzyści wyruszyli do Rabki, pokonując ponad 150 km. W ten sposób policjanci z Żywca wsparli zbiórkę pieniędzy na leczenie poszkodowanych kolegów.


Każdy może wesprzeć akcję wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 PKO BP

tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018