Silesion.PL

serwis informacyjny

Ponad 300 uczestników opanowało Centrum Konferencyjne “Kotła Czarownic”

Blisko 350 szachistek i szachistów zagrało w IX Memoriale Szachowym im. Dziewięciu z Wujka, który odbył się̨ 2 i 3 grudnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Pierwszy dzień rozgrywek to emocje związane z grupą OPEN, w której udział mógł wziąć każdy chętny, niedziela to turnieje grupy dziecięcych do lat 8, 10, 12 i 14.

Sobotni turniej, z wynikiem 8,5/9 pkt. wygrał arcymistrz Maciej Klekowski – aktualny wicemistrz Europy w szachach błyskawicznych, zawodnik klubu UKS 21 Podlesie. W niedzielę grupach dziecięcych zwyciężyli: Antoni Wołyński (do 8 lat), Julian Kopia (do 10 lat), Wiktor Reterski (do 12 lat) oraz Jeremi Wesołowski (do 14 lat). Głównym celem wydarzenia było uczczenie pamięci górników poległych podczas pacyfikacji Kopalni Wujek w 1981 roku. Zawody zostały reaktywowane po 9 latach. – Cieszymy się, że możemy organizować wydarzenia kultywujące pamięć o ważnych wydarzeniach. To bardzo ważne, aby szczególnie młodzi ludzie poznawali historie, która działa się tuż obok. Już teraz planujemy jubileuszową X edycję – mówi Łukasz Brożek, organizator wydarzenia.

Jesteśmy zadowoleni, że po raz kolejny udało nam się przekonać partnerów i sponsorów do zaangażowania się w wydarzenie, które organizujemy. Pula nagród w Memoriale była wysoka i wyniosła ponad 25000 zł” – mówi Szymon Walter , współorganizator.

W gronie sponsorów i partnerów znalazły się takie firmy jak : Huta Łabędy, Fundacja Empiria i Wiedza, Miasto Chorzów, Województwo Śląskie, Fundacja ARP, Fundacja JSW, ŚCWIS, Mokate i Synerise.

Impreza wróciła po 9 latach po to, aby znowu przypomnieć o górnikach kopalni Wujek. W sposób sportowy, przypomnieć tym którzy z pamięcią tak naprawdę mają wiele wspólnego, bo tą pamięć ćwiczą codziennie, grając w szachy. Cieszymy się, że impreza jest popularna i mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnej edycji, o wiele już większej w roku 2024” – Robert Ciupa, dyrektor ŚCWIS

Żaden zawodnik ze Stadionu Śląskiego nie wyszedł z pustymi rękami, seniorzy otrzymali drobny upominek, a każde dziecko otrzymało paczkę z mikołajkowym prezentem.

Organizatorami wydarzenia były: Fundacja 64 Pola, UKS 21 Podlesie oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024