Silesion.PL

serwis informacyjny

Ponad 2000 osób pobiegło w Katowicach w Poland Business Run 2022, aby pomóc beneficjentom ze Śląska

Ponad 2000 osob pobieglo w Katowicach w Poland Business Run 2022 aby pomoc beneficjentom ze Slaska

Ponad 2000 osob pobieglo w Katowicach w Poland Business Run 2022 aby pomoc beneficjentom ze Slaska

W niedzielę, 4 września, odbyła się 11. edycja największego charytatywnego biegu Poland Business Run. Ponad 32 tysiące uczestników z 1500 firm w 5-osobowych sztafetach pobiegło, by pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Wśród potrzebujących są osoby ze Śląska.

Dzięki formule wirtualnej można było pokonać trasę 5×4 km w dowolnym miejscu na świecie. Do startu w sztafecie zgłosiło się ponad 4000 biegaczy ze Śląska, w tym prawie 2400 z samych Katowic. Część z nich uczestniczyła w stacjonarnym biegu w Krakowie, a pozostali pobiegli po wybranej przez siebie trasie. A tych w Katowicach nie brakuje, jak przekonuje sam prezydent miasta: 

Nasze miasto daje ogromne możliwości wyboru tras biegowych. W tym roku ponownie bieg odbywał się „wirtualnie”, dlatego każdy z uczestników mógł przebiec ten 4 km odcinek po swojej ulubionej trasie. Dlatego też, w niedzielę mogliśmy spotkać w wielu miejscach naszego miasta biegaczy z charakterystycznymi numerami startowymi, ale też i w koszulkach z logo biegu. Fantastyczna idea, promocja sportu i aktywności, integracja nawet w formule „wirtualnej” – za to właśnie cenię Katowice Business Run – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dla wszystkich, poza sportową rywalizacją, ważny był cel. Poprzez swój udział w zawodach firmy pomogą w sumie 100 osobom z całej Polski. Wśród beneficjentów jest m.in. Dawid ze Śląska, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku w kopalni stracił jedną nogę, a druga została mocno uszkodzona. Obecnie porusza się przy pomocy kul.

Przed wypadkiem byłem osobą aktywną zawodowo i prywatnie. Chciałbym do tego wrócić, marzę, by być znów niezależnym od innych. Proteza, którą otrzymam, dzięki biegaczom, pomoże mi zrealizować to marzenie – podkreśla Dawid ze Śląska, beneficjent Poland Business Run 2022.

Weronika z Mikołowa, ma 19 lat i jest po amputacji nogi w wyniku choroby. Ona również otrzyma pomoc. 

W maju tego roku zdałam międzynarodową maturę i od października zaczynam studia na kierunku lekarskim. Chcę być lekarzem. Marzę również o powrocie do sportu, który był mi bliski od dziecka, jednak musiałam przerwać treningi z powodu choroby. Dzięki nowej, sportowej protezie będę mogła spróbować swoich sił w lekkoatletyce mówi Weronika z Mikołowa, beneficjenta Poland Business Run 2022. 

Przez 11 edycji biegu udało się pomóc ok. 800 osobom, które otrzymały protezy, wózki, rehabilitacje i wsparcie psychologiczne na łączną kwotę ok.10 mln zł.

Ogromnie się cieszę, że Katowice jak zawsze były z nami. Nawet na odległość mogliśmy pokonać wspólne kilometry w szczytnym celu. To również dzięki Wam możemy pomagać na taką skalę! – podkreśliła Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Tegoroczny Poland Business Run za nami. Wyniki biegu można sprawdzić na stronie www.polandbusinessrun.pl, ale osoby z całej Polski, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami biegu, nadal mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024