Silesion.PL

serwis informacyjny

Ponad 10 tys. nowych drzew dzięki uczestnikom wyzwania Healthy Cities. Znamy wyniki tegorocznej edycji

Ponad 10 tys. nowych drzew dzięki uczestnikom wyzwania Healthy Cities. Znamy wyniki tegorocznej edycji

Świętochłowice, Świnoujście i Zamość – te miasta stanęły na podium czerwcowego wyzwania Healthy Cities. Samorządy, w podziękowaniu za promowanie aktywności fizycznej w trosce o zdrowie i planetę, otrzymają zielony budżet o łącznej wartości 60 tys. złotych. Natomiast trzy najbardziej zaangażowane firmy zostaną włączone w projekt rewitalizacji torfowisk – niezwykle ważnych dla funkcjonowania ekosystemów. Dodatkowo za wszystkich uczestników wyzwania Grupa LUX MED posadzi 10 tys. drzew.

Nowe rekordy i dumni zwycięzcy – tak można podsumować akcję Healthy Cities 2023 organizowaną przez Grupę LUX MED. W tegorocznej edycji wzięło udział 10 tys. uczestników. Wszyscy, którzy brali udział w sportowej rywalizacji przez cały czerwiec chodzili, biegali czy spacerowali dla zdrowia i planety. Mieszkańcy 66 miast na prawach powiatu oraz pracownicy ponad 90 firm wspólnie przeszli 1,8 miliarda kroków.

Nasza akcja ma przypomnieć, że każdy krok ma znaczenie dla zdrowia. Widzimy, że rola aktywności fizycznej jest wciąż przez wiele osób niedoceniania, dlatego zachęcamy do zmiany nawyków przez wykonanie podstawowych i zarazem najprostszych działań profilaktycznych – chodzenia. Wierzę, że udział w wyzwaniu pozwolił uczestnikom poczuć, jak duży wpływ na nas mają małe zmiany, jakie wprowadzamy do naszej codziennej rutyny. – mówi Anna Rulkiewicz, Prezeska Grupy LUX MED

Zdrowe nawyki i działania dla planety

Firmy, których pracownicy zebrali najwięcej kroków, obejmą patronatem projekt rewitalizacji polskich torfowisk, realizowany we współpracy z organizacją UNEP/GRID (działającą w Polsce na rzecz misji Programu ONZ ds. Środowiska). W tym roku przyznano trzy miejsca pierwsze:

  • · DB PORT SZCZECIN – I miejsce w kategorii do 500 pracowników/-czek
  • · AC S.A. – I miejsce w kategorii 501-5000 pracowników/-czek
  • · OM NSZZ Solidarność w Volkswagen Poznań – I miejsce w kategorii od 5001 pracowników/-czek

Wśród miast pozycję lidera zajęły Świętochłowice. Warto podkreślić, że to już drugie zwycięstwo tego miasta w wyzwaniu Healthy Cities. W tym roku, poza zielonym budżetem o wartości 30 tys. zł, przeznaczonym na wsparcie proekologicznych inicjatyw, miasto otrzyma także nagrodę w postaci organizacji dla dzieci i młodzieży warsztatów z zasad pierwszej pomocy pod nazwą „Umiem Pomóc” . Drugie miejsce, podobnie, jak w zeszłym roku zajęło Świnoujście. Natomiast trzeci był Zamość.

Każdy kto dołączył do naszego wyzwania jest wygrany. Cieszymy się, że z roku na rok liczba uczestników i ich zaangażowanie w akcję rośnie. To pokazuje, że jesteśmy coraz bardziej świadomi roli jaką profilaktyka ma na nasze życie. Wyzwanie łączy ruch, zdrowie i troskę o planetę pod jednym dachem, co znakomicie koresponduje z duchem zrównoważonego rozwoju. Liczny udział firm pokazuje, że przestaje on być wyłącznie modnym hasłem, a przybiera realny kształt i ma swój wyraz w codziennym życiu. – mówi Łukasz Niewola, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju Grupy LUX MED

Tegoroczna akcja była trzecią edycją projektu. W 2022 r. wzięło w niej udział 9 tys. osób, a uczestnicy pokonali ponad 1,5 mld kroków, czyli 27 razy okrążyli Ziemię. Zwycięskie samorządy przeznaczyły zielone budżety m.in. na: zakup pól lawendowych z hotelami dla ptaków i owadów, pojemników na korki, budki dla kaczek czy kotów, a także urządzenia do pomiaru czasu podczas miejskich zawodów sportowych. Z kolei najlepsze w rankingu firmy wspólnie z Lasami Państwowymi posadziły 9 ha drzew.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa (od 2013), która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat. Podczas pandemii COVID – 19 Grupa włączyła się aktywnie do walki o zdrowie i życie Polaków, wspierając sektor publiczny. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 15 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia ponad 23 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paralimpijskiego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze