Czytasz: Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę

Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę

Chorym, pozbawionym bezpiecznego schronienia dzieciom grozi śmierć. UNICEF prowadzi zbiórkę na zakup ubrań i ciepłych koców dla Syryjczyków.

Dla większości dzieci w Polsce pierwsze dni zimy oznaczają zabawę w śniegu, lepienie bałwana i zapach gorącej czekolady.

Niestety, rzeczywistość jest inna dla najmłodszych z Syrii. W kraju ogarniętym wojną oraz w krajach ościennych, takich jak Liban, Jordania czy Irak, zima jest szczególnie trudnym czasem w roku. Chore, pozbawione bezpiecznego schronienia i często ranne dzieci walczą o każdy dzień. Zimą grozi im śmierć.

UNICEF jest na miejscu i jako jedna z nielicznych organizacji niesie pomoc na terenie niemal całego kraju.

Pomagają zapewniając dzieciom ciepłe kurtki, buty, odzież i koce. UNICEF wspiera finansowo rodziny, zapewnia najmłodszym dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej oraz ogrzewa szkolne klasy, w których dzieci mogą schronić się przed mrozem i czuć się bezpiecznie. Niestety, potrzeby są ogromne, dlatego potrzebują wsparcia.

Jeden koc to koszt 25 złotych. Tyle wystarczy, by uratować życie dziecka. Szczegóły można znaleźć na stronie Unicef Polska.

Czytaj więcej